Як підготувати житло до опалювального сезону та уникнути штрафів - поради адвокатки

Адвокатка радить, окрім технічних аспектів, звернути увагу на можливість отримання житлової субсидії

Опалення
Адвокатка Брус про підготовку житла до опалювального сезону в Україні

В умовах війни та можливих збоїв газопостачання в зимовий період, якісна підготовка свого домогосподарства до опалювального сезону є як ніколи важливою. Почніть з огляду житлового будинку на предмет наявності різноманітних тріщин та деформацій, що можуть спричинити втрату тепла, за необхідності здійсніть утеплення. Крім того, перевірте коректність роботи газового лічильника, аби надалі уникнути штрафів від газопостачальної організації. Про це Інформатору розповіла адвокатка АО EvrikaLaw Ольга Брус.  

Проведіть ревізію системи опалення будинку та здійснити технічне обслуговування газового котла. Для цього найкраще звернутися до спеціалізованих сервісних фірм.

"Підготовку варто розпочати з огляду самого житлового будинку на предмет наявності різноманітних тріщин та деформацій, що можуть спричинити втрату тепла. За необхідності доцільно здійснити утеплення будинку. Після цього важливо провести ревізію системи опалення будинку та здійснити технічне обслуговування газового котла. Для цього найкраще звернутися до спеціалізованих  сервісних фірм. Необхідно також перевірити коректність роботи газового лічильника, аби в подальшому уникнути штрафів від газопостачальної організації", - акцентувала Брус. 

Відповідно до п. 3.1 положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005 року № 619, лічильник газу підлягає експертизі у разі сумніву споживача щодо відповідності показів лічильника об'ємам газу, використаних газовими приладами та пристроями споживача за письмовим зверненням споживача. Якщо під час експертизи встановлять непридатність лічильника до експлуатації, то його направлять на ремонт.

"Окрім технічних аспектів, варто звернути увагу на можливість отримання житлової субсидії. Право на отримання субсидії мають громадяни, які не можуть самотужки сплачувати за комунальні послуги. Для цього до 30 листопада 2024 року вам необхідно подати заяву до Пенсійного Фонду України (це зручно зробити на сайті ПФУ або через портал Дія). Також це можна зробити, звернувшись до ЦНАПу. До заяви вам необхідно додати декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Після розгляду заяви, уповноважений орган здійснить розрахунок та призначення житлової субсидії", - вказала Брус. 

Хто може звернутися за призначенням житлової субсидії

Субсидію призначають людям, дохід яких не дозволяє самостійно платити за житлово-комунальні послуги. Це можуть бути як громадяни України, так й іноземці чи особи без громадянства, які законно перебувають на території України та проживають у житлових приміщеннях (багатоквартирних або приватних будинках). Субсидію може оформити:

  • одна із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, а у разі розділення особових рахунків – кожен, на кого відкрито рахунок;
  • людина, яка не зареєстрована, але фактично проживає в житловому приміщенні на підставі договору оренди (або за рішенням суду);
  • внутрішньо переміщена особа (ВПО), яка не зареєстрована в житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому без укладеного договору оренди житла (підтверджується довідкою ВПО);
  • індивідуальний забудовник, будинок якого не прийнятий в експлуатацію, але плата за житлово-комунальні послуги нараховується (до заяви потрібно додати документи, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства);
  • представник недієздатної особи або неповнолітньої дитини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube