Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
VIRA: "Перший раз я зустрілася з ним, коли мені було 18. Ми просто познайомилися і я поїхала. Потім зустрілися знов і навіть трохи пожили разом, декілька місяців. Але, як іноді буває, щось не складалося… Він чекав на мене… І я повернулась.. З цього моменту моя любов зростала з кожним днем, і сьогодні я нарешті хочу про це розповісти…"
Обговоріть з дитиною процедуру, яку вона проходитиме заздалегідь
Перед проведенням щеплення дитину потрібно показати лікарю для оцінки її загального стану. Важливо розуміти, що дитина може хвилюватися та турбуватися з приводу процедури вакцинації, тому завдання батьків – в ігровій формі пояснити дитині всю її користь.
Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу МОЗ.
Обговоріть з дитиною процедуру, яку вона проходитиме заздалегідь. Дайте відповідь на всі запитання. Опишіть кожну дію медпрацівника, поясніть, навіщо обробляти місце уколу, як працює шприц. Можна переглянути мультфільм або спеціальні відео про вакцинацію дітей.
У жодному разі не наголошуйте, що укол безболісний – це буде брехнею. Краще розкажіть, що тільки так вакцина зможе потрапити до її організму та допомогти йому протистояти захворюванню.
Говоріть у позитивному ключі, ставте себе, вакциновану маму чи тата, як приклад.
Візьміть із собою в медустанову улюблену іграшку або річ дитини, яка може дати їй почуття комфорту та відвернути увагу.
Якщо перед процедурою дитина почувається стривоженою і переляканою, спробуйте такі техніки:
Техніка стискування. Запропонуйте дитині стискати м'ячик чи власні долоні. Необхідно сильно стиснути щось долонями і затриматися на 5 секунд у такому стані. Наступний етап: розслаблення та повторення циклу.
Співайте або послухайте музику. Це допоможе дитині відволіктися від процедури, а значить, вона буде більш розслабленою.
Працюйте з уявою. Уявіть разом з дитиною місце, яке їй приємне. Попросіть сина/доньку описати, що він/вона бачить, які запахи та звуки чує, що відчуває.
Важливо пам'ятати, що іноді щеплення, що захищають вашу дитину від інфекційних захворювань, можуть спричинити тимчасовий дискомфорт, наприклад, незначний біль у місці ін'єкції, підвищення температури. З цієї причини дитина може нервувати і плакати, відповідно, після щеплення вона потребує більшої уваги.
Зверніться до лікаря у разі підвищення температури або погіршення стану дитини.
До Національного календаря внесено щеплення від 10 інфекційних хвороб.
Більшість із них проводяться у ранньому дитячому віці. Якщо ви або ваша дитина з певних причин пропустили планове щеплення, слід якнайшвидше наздогнати графік імунізації. Це може врятувати життя.
Раніше Інформатор повідомляв, що у США схвалили використання вакцини Pfizer для дітей віком від п'яти років.
Також ми писали, коли в Україні вакцинуватимуть підлітків від COVID-19.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.