Як отримати пенсію за втратою годувальника дружинам загиблих військових

У ПФУ роз'яснили правила виплат для жінок, які втратили чоловіків на фронті

Виплати родинам військових
Стало відомо, чи мають право на пенсію дружини загиблих військових

Родичі захисників мають право на отримання державної допомоги. На цей раз експерти пояснили, яку підтримку надають дружинам військових, які загинули на фронті. Йдеться про тих, хто виховує малолітню дитину.

Про це розповіли в Пенсійному фонді України. Зазначається, що ці правила передбачені Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Цей закон визначає, що на пенсію в разі втрати годувальника мають право непрацездатні члени родини військового, який загинув на фронті.

Експерти пояснили, що на таку державну допомогу мають право дружини годувальника, які виховують малолітніх дітей віком до 8 років. При цьому слід зауважити, що цей вид допомоги призначається за умови, що дружина не працює та не проходить військову службу. Виплати оформлюються незалежно від віку та працездатності дружини.

Водночас якщо ідеться про загибель годувальника внаслідок поранення, контузії або каліцтва які настали під час виконання обов'язків військової служби, то дружина (яка виховує дитину віком до 8 років) має право на пенсію за втратою годувальника, незалежно від діяльності (тобто, навіть, якщо проходить військову службу або працює). Для оформлення таких виплат потрібно звертатися до органів соціального захисту населення або Пенсійний фонд у вашому регіоні, або онлайн через платформу "Дія"

Які документи потрібні для оформлення пенсії у зв'язку з втратою годувальника:

  • Довідка про те, скільки часу працював і скільки заробляв померлий годувальник;
  • Довідка з Податкової служби про присвоєння ідентифікаційного номера померлому годувальнику;
  • Свідоцтва про народження людини, якій призначається пенсія;
  • Довідка про всіх членів сім'ї померлого годувальника;
  • Свідоцтво із РАЦСу про смерть годувальника;
  • Довідки зі шкіл, де навчаються діти;
  • Документи, які підтверджують місце проживання;
  • Документ про перебування членів сім’ї на утриманні померлого годувальника;
  • Експертний висновок, у якому буде встановлений причинний зв’язок смерті.

Допомога родинам військових

Родичі загиблих військових в Україні також мають право на низку пільг від держави. Зокрема, йдеться про безкоштовні ліки, першочергове зубопротезування, забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Крім того, родичі загиблих захисників можуть отримати 50% знижку на оплату комунальних послуг, а також таку саму знижку на оплату пального. 

Також в Україні надають безкоштовну психологічну допомогу родинам загиблих захисників. Експерти зазначають, що далеко не всі можуть упоратися з такою втратою самостійно. Тому чимало організацій надають таку допомогу безкоштовно. Зокрема, психологічну підтримку можна отримати в благодійних фондах "Голоси дітей", "Право на захист" та інших. Крім того, цілодобово працює гаряча лінія кризової допомоги Українського ветеранського фонду: 0 800 33 20 29.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що під час війни третину бюджету Україна виплачує військовослужбовцям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube