Як отримати Картку киянина та навіщо вона потрібна

Читать на русском

Картка киянина дозволяє отримати соціальні виплати та користуватися знижками

Читать на русском
Картка киянина
Картка киянина

Картка киянина дозволяє отримати соціальні виплати та користуватися знижками

Картку киянина можуть отримати громадяни, які мають право на пільги, доплати, допомоги та компенсації при цьому зареєстровані в місті Києві або працюють у столиці, а також вимушені переселенці із зони бойових дій чи тимчасово окупованих територій. 

Для оформлення Картки киянина необхідно особисто звернутися до Ощадбанку та заповнити анкету-заяву. При собі необхідно мати такі документи: 

  • паспорт громадянина України або документ, який його замінює;
  • довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); 
  • документи, що підтверджують право на отримання муніципальної картки Картка киянина (учнівський квиток, студентський квиток, довідка з місця роботи тощо);
  • посвідчення, що дає право на пільги, доплати, допомоги, компенсації (у разі наявності);
  • довідка про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції / операції об'єднаних сил, видана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року N 509 "Про облік внутрішньо переміщених осіб" (у разі наявності).

Після отримання «Картки киянина» необхідно звернутись до районного управління соціального захисту населення за місцем реєстрації для ідентифікації пільгової категорії та активації соціального додатка картки.

В перелік власників Картки киянина, що мають право на пільги, входять:

  • ветерани війни;
  • ліквідатори та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС;
  • діти війни;
  • ветерани праці;
  • пенсіонери, особи з інвалідністю;
  • реабілітовані особи – пенсіонери;
  • жертви нацистських переслідувань;
  • ветерани військової служби та органів внутрішніх справ;
  • багатодітні батьки;
  • непрацюючі працездатні люди, які доглядають дитину з інвалідністю та отримують соціальну допомогу чи соціальну пенсію від держави;
  • непрацюючі працездатні люди, які доглядають людину з інвалідністю І групи або пенсіонером від 80 років та отримують компенсаційні виплати;
  • учасники АТО/ООС.

Переваги Картки киянина

Найголовніше, це — безплатний проїзд для пільговиків у громадському транспорті. Вони мають право безоплатно користуватися всіма видами комунального громадського транспорту столиці. При кожній поїздці карту потрібно валідувати у салоні наземного транспорту, на турнікеті у метро та на швидкісному трамваї. 

Інші категорії тримачів можуть використовувати Картку киянина як аналог транспортної карти — її можна поповнювати до 50 поїздок за раз та оплачувати нею проїзд у громадському транспорті. Водночас діє ж система знижок на проїзд — чим більша кількість придбаних за один раз поїздок, тим нижчою буде вартість кожної поїздки. 

Також на карту нараховують соціальні виплати. Нею можна оплачувати комунальні послуги без додаткових комісій (в "Ощад 24/7", на сайті ГІОЦ або через ЦКС) та використовувати її як засіб ідентифікації за Bank ID.

Крім того, для власників Картки киянина є знижки, зокрема, у муніципальних театрах та музеях. Там діють спеціальні ціни або визначені дні безплатного відвідування для власників картки киянина. В аптеках КП "Фармація", кіосках "Київхліб", Київському зоопарку, деяких мережах магазинів також діє система знижок.

Проте подекуди ці бонуси стосуються саме пільговиків, а не усіх власників картки. До того ж умови надання знижок та перелік закладів, де вони діють, можуть змінюватися (особливо під час війни). Тому інформацію про бонуси краще уточнювати у кожному конкретному закладі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.