Як обрати телевізор та не переплатити: поради

Читать на русском

Розповідаємо, на що звернути увагу при купівлі сучасного телевізора

Читать на русском
Як обрати телевізор та не переплатити: поради

Розповідаємо, на що звернути увагу при купівлі сучасного телевізора

З кожним роком з’являються все нові й нові моделі телевізорів з різноманітними функціями. Для того, щоб обрати оптимальний варіант для себе, потрібно розуміти, на що звертати увагу, які параметри варті уваги, а якими можна знехтувати. 

Ми підготували для вас інструкцію, як обрати для себе ідеальний телевізор серед сотень різних варіантів. 

Визначаємось з розміром 

Перше, чим відрізняються телевізори — діагональ екрана. Дуже важливе питання, до якого варто поставитись з усією серйозністю. Адже як замалий, так і завеликий телевізор буде приносити дискомфорт і не дасть повною мірою насолодитись переглядом. 

Перш за все, потрібно визначити кімнату та місце, де буде розміщуватись телевізор. Потім необхідно виміряти відстань від цього місця до дивану або крісла, звідки ви плануєте постійно його дивитись. Найпростіший лайфхак — ця відстань повинна бути у 3-4 рази більшою, ніж сама діагональ екрана. 

Розберемось на прикладі. Якщо ви хочете поставити телевізор в невеликій кімнаті або кухні й відстань до нього складатиме 80-90 сантиметрів, оптимальною буде діагональ від 22 до 30 дюймів. 

Відповідно, для просторої кімнати, де відстань до екрана складе близько двох метрів можна сміливо обирати телевізори з великою діагоналлю — 55-65 дюймів. 

З цього випливає наступне питання — якою має бути роздільна здатність? Тут все теж доволі просто. Для маленьких екранів до 30 дюймів достатньо HD формату. Від 30 дюймів краще обрати як мінімум Full HD. Для великих екранів від 50 дюймів дуже бажано обирати роздільну здатність 4К для найкращої якості картинки. Існують також телевізори, які підтримують 8К зображення. Але варто враховувати, що відповідного контенту не так багато. Отже, існує ризик, що ви дорого заплатите за цю функцію, але не зможете регулярно нею користуватись. 

Тип матриці та частота розгортки 

Актуальними на цей момент є три види матриць: 

  • LCD
  • OLED
  • QLED

Перший — найпоширеніший варіант. Такі дисплеї поступаються в куті огляду та передачі кольорів OLED та QLED матрицям, однак це компенсується більш доступною ціною. У двох інших типів матриць є суттєві переваги: глибина чорного кольору, контрастність, реалістичні насичені кольори та інше. Проте будьте готові, що такий телевізор обійдеться вам “у копієчку”. 

Загалом про матриці можна писати довго і детально, рекомендуємо додатково вивчити це питання перед тим, як прийняти остаточне рішення щодо купівлі телевізора. 

При виборі також зверніть увагу на частоту оновлення. Мінімальна — 50 Гц, але чим вищою вона буде — тим краще. 

Інші деталі та додаткові функції 

При купівлі телевізора важливе не тільки зображення, але й звук. Найпростіший спосіб обрати — просто перевірити, адже навіть системи від іменитих брендів не гарантують найкращу якість звучання. А іноді непопулярні та нерозкручені компанії пропонують кращу якість за нижчою ціною. Варто також пам’ятати про можливість доповнити телевізор звуковими системами — від звичайних колонок до повноцінного домашнього кінотеатру. 

Smart TV — функція, яку мають майже всі сучасні телевізори. Від неї можна відмовитись, якщо ви купуєте телевізор тільки для підключення до ігрових консолей. Окрім того, іноді оптимальним варіантом буде придбати окремо телевізор, а окремо — смарт-приставку. 

Чимало функцій, які розробники додають в телевізори, скоріш за все вам взагалі не знадобляться. Якщо ви не хочете витрачати надто багато грошей на купівлю телевізора, можна сміливо відмовитись від 3D-технології, додаткової підсвітки та інших опцій. Так само не обов’язково гнатись за мінімальною товщиною та вигином екрана. У першому випадку це скажеться на якості звука, а у другому — такий телевізор незручно дивитись з друзями й в сімейному колі. 

Перед тим, як остаточно прийняти рішення щодо купівлі, рекомендуємо також почитати відгуки на обрану модель. Часто користувачі діляться корисним досвідом, розповідають про неочевидні переваги та недоліки. За великою кількістю несхвальних відгуків зазвичай можна точно зрозуміти, що краще обрати іншу модель. 

Рекламний матеріал

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.