Як обігріти квартиру, якщо відсутнє електропостачання

Читать на русском

Це непросте завдання, але деякі засоби є

Читать на русском
Як обігріти квартиру, якщо відсутнє електропостачання
Розповідаємо, які засоби обігріву осель існують

Це непросте завдання, але деякі засоби є

З приходом холодів питання обігріву житла постало перед українцями в повний зріст. Особливо там, де відсутнє централізоване опалення або його подача надовго відключається. Про електрообігрівачі наші громадяни знають, здається, вже майже все. Але ж як зігрітися в разі тривалої відсутності електроенергії? Інформатор розповідає про те, які засоби обігріву осель існують на такі випадки.

Якщо у вас свій будинок

Треба визнати, що у власників приватних будинків варіантів з резервним опаленням набагато більше, ніж у тих, хто живе в квартирах.

"Якщо у вас свій будинок, і основне опалення газове чи електричне – встановіть твердопаливний котел. Але краще, щоб він працював завдяки природній тязі. Якщо ж ви обрали твердопаливний котел із електронаддувом, будьте готові, що він вимкнеться як тільки зникне світло. Тож подбайте про безперебійник", – радить експерт з енергоринку Олег Попенко.

На випадок відсутності електроенергії, каже він, варто запастися або акумуляторами з блоком безперебійного живлення, або дизельним чи бензиновим генератором щонайменше на 5 кВт, з запасом палива (наприклад, 50-100 л дизельного палива).

Ну, і обов'язковий елемент для приватного сектора на сьогодні – це піч буржуйка, яка працює на дровах.

"Якщо будівля велика, з різного роду системами каналізації та водопроводу, буржуйка не врятує їх від замерзання. Але дозволить обігріти одну кімнату. Тому це необхідний, але радше аварійний "гаджет" – про всяк випадок", – говорить експерт.   

Ще один варіант опалення дровами – груба. Але, щоб її змурувати треба час та досвідчений майстер.

Чи можна поставити буржуйку в квартирі

У цього "гаджету" багаторічна історія використання і великі переваги, оскільки буржуйка:

  • має відносно невисоку ціну;
  • опалює приміщення майже безшумно;
  • невибаглива у виборі сировини для опалення.


Однак все це перекреслюється неможливістю використання буржуйки у багатоквартирних домах, оскільки:

  • квартири не пристосовані для такого виду опалення;
  • найменшої іскри, що випала на підлогу, вистачить для виникнення пожару;
  • продукти згоряння виділяють чадний газ, спеціального димовідведення для якого у квартирах немає.


Дихати гаром всередині квартири неможливо, а виведення у вентиляцію заборонено, оскільки це створить загрозу для здоров'я для всіх мешканців будинку. Є варіант пожертвувати вікном у квартирі або частиною стіни і зробити в них вихід під трубу. Але такий спосіб (не рахуючи скарг сусідів на дим) знизить енергоефективність усієї квартири, і зігріти її стане не простіше, а навпаки складніше.

Недарма, мабуть, встановлення буржуйки у багатоповерхівках вважається правопорушенням. Адміністративним, а може навіть і кримінальним (ст. 270 ККУ “Порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки”).

Покаранням може стати штраф від 1000 до 4020 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи виправні роботи терміном до двох років. Є випадки у яких можуть позбавити волі на строк до трьох років.

Кому з українців буржуйка справді допоможе

Встановлення буржуйок у багатоповерхівках може бути виправдано лише у випадках, коли будинок був сильно пошкоджений через воєнні дії. У багатьох таких будинках на півдні та сході України неможливо відновити електро- та газопостачання, централізоване теплопостачання, але в деяких щодо вцілілих квартир залишаються люди.

У такому разі буржуйка залишається чи не єдиним способом зігрітися. Але, вона здатна обіграти щонайбільше одне приміщення, а щоб добре зігрітися, потрібно не відходити від грубки.

Як зігрітися за допомогою електрообігрівача за відсутності електрики 

Для цього знадобиться зарядна станція. Вони бувають різної потужності. Щоб розрахувати, чи зможе зарядна станція обслуговувати ваш прибор, потрібно визначити його потужність.

Якщо потужність, приміром, холодильника під час роботи компресора сягає 1000, то переносного електрообігрівача – від 1000 до 4000 Вт/год. Водночас більшість зарядних станцій мають потужність від 200 до 3600 Вт/год. 

Менше енергії споживає кондиціонер, який можна використовувати для обігріву квартири при температурі на вулиці до -15 °C, – 700-800 Вт/год. Однак коштує він набагато дорожче, ніж обігрівач. 

Акумулятор, за допомогою якої можна “оживити” електрообігрівач або кондиціонер, – теж варіант не з дешевих. Приміром, зарядна станція Ecoflow на 200 Вт коштує 14 тис. грн, на 2000 Вт — 90 тис. грн, а на 3600 Вт — 198 тис. грн. При цьому, навіть якщо ви готові викласти таку суму, то вам доведеться зробити 100-відсоткову передоплату і очікувати замовлення аж до кінця грудня.

Альтернатива буржуйкам

Однією з альтернатив обігріву приміщення автономно від електромережі є використання приладів, що працюють на газі, – газові обігрівачі. Вони можуть працювати як від стаціонарної магістралі, так і від балона зі зрідженим газом. Існує безліч різновидів обладнання, в залежності від додаткового оснащення і варіюється їхня ціна.

Їхня перевага – висока потужність. Як стверджують фахівці, одного кВт потужності достатньо, щоб обігріти 10-12 квадратних метрів кімнати. Відповідно, прилад потужністю 4 кВт підійде для кімнати розміром 40 кв метрів.  

Щоб користуватися обігрівачем було максимально зручно, його оснащують різним додатковим устаткуванням – п'езопідпалом, механізмом газконтролю і так далі. При виборі газового обігрівача фахівці радять:

  1. Апарат повинен бути оснащений системою безпеки: автоматичне відключення в разі перекидання. Також в прилад повинен бути вбудований датчик, який блокує подачу газу, якщо полум'я гасне.
  2. Для закритих приміщень потрібно вибирати прилад з визначником рівня вуглекислоти: спеціальний датчик відключає прилад при досягненні небезпечної кількості вуглекислого газу в приміщенні.
  3. Інфрачервоний газовий обігрівач для дачі добре підійде для разових виїздів за місто, а для стаціонарного опалення - конвектор.
  4. З метою економії енергоресурсу потрібно вибирати опалювачі з регульованим режимом потужності.  


Всі подібні обігрівачі можна розділити на три великі групи – конвекторні, інфрачервоні і каталітичні. 

Інфрачервоні вироби є максимально ефективними для нагріву невеликих просторів, причому роблять це вони досить швидко. Принцип роботи таких пристроїв такий, що вони чудово підходять для вуличного використання, оскільки прогрівається не повітря, а що знаходяться в безпосередній близькості предмети.

Каталітичні газові обігрівачі є найдорожчими, оскільки при виробництві окислювача пального використовується платина і скловолокно. Такий прилад дозволяє ефективно нагрівати повітря в приміщенні, площа якого не перевищує 20 квадратних метрів. 

Конвекторні пристрої найдешевші і прості в плані конструкції. Вони використовуються як в закритих приміщеннях, так і на відкритому повітрі. Додатково оснащуються вентилятором, які відправляють прогріте повітря далі в приміщення. Безпека їх експлуатації контролюється спеціальними датчиками і системами, які не дозволяють корпусу розігріватися до температури понад 60 градусів.

Популярні моделі газових обігрівачів

Remington 450 CR

Ця модель здатна швидко і якісно прогріти досить пристойне за площею приміщення. У кімнаті розміром понад 30 квадратних метрів подібний агрегат здатний зберігати температурний режим +18 °C

В такому режимі роботи одного 12-літрового балона газу вистачить приблизно на 3-4 дні. За рахунок своєї високої економічності ця модель значно перевершує всі інші марки. Пристрій обладнаний надійною системою безпеки, яка дозволяє захистити людей, що знаходяться в приміщенні. Обігрівач відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, простотою в обслуговуванні.

Переваги:

  • швидко прогріває приміщення;
  • всі необхідні для роботи деталі знаходяться в комплекті з обігрівачем;
  • захисна решітка надійна, ризик отримання опіків зведений до мінімуму. 


Недоліком цього обігрівача спеціалісти називають достатньо високу вимогливість по відношенню до якості пального.

Bartolini Pullover I Turbo Plus

Працює на природному побутовому газі – пропані або бутані. В якості нагрівальних елементів в цьому обігрівачі використовуються спеціальні керамічні панелі, які передають велику кількість тепла за інфракрасною технологією. Вони виконані таким чином, щоб газ згорав повністю.Це не допускає потрапляння в кімнату шкідливих для людського здоров’я продуктів згоряння і неприємних запахів.

Максимальна потужність – 4,2 кВт. Оснащений вентилятором,який забезпечує надійну циркуляцію повітря в приміщенні, прогріваючи його рівномірно і максимально швидко. Володіє системами контролю. Є датчик відстеження рівня кисню. Якщо він почне знижуватися, прилад автоматично вимкнеться. 

Переваги:

  • дуже високий рівень коефіцієнта корисної дії, який дозволяє досить швидко прогрівати приміщення при малій витраті пального;
  • пристрій повністю спалює газ, що робить його максимально безпечним;
  • потужність теплового випромінювання регулюється механічно;
  • пересувається на коліщатках;
  • балон ховається за пластиковим кожухом, що робить обігрівач ще привабливішим.


Раніше Інформатор писав про те,
як обігріти оселю цієї зими.

Також ми повідомляли про те, що врятує Україну від повного відключення світла.

Ольга Чорна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.