Як обігріти оселю цієї зими. Огляд популярних обігрівачів

Підготовка до зими йде повним ходом

Як обігріти оселю цієї зими. Огляд популярних обігрівачів
Розповідаємо, який обігрівач краще підійде для вашої осели

Цього року українці заздалегідь почали підготовку до опалювального сезону: за даними ритейлера MOYO, цього літа продажі обігрівачів вдвічі перевищили показники за весь 2021 рік. Попри рекордний попит, асортимент обігрівачів у магазинах дозволяє обирати між приладами різних видів під різні потреби та бюджет.

Сучасні обігрівачі відрізняються за принципом роботи і підходять для різних видів приміщень та цілей використання. Щоб зрозуміти, яку площу здатен обігріти той чи інший обігрівач, можна виходити з розрахунку потужності пристрою, яка вказана в характеристиках: 1 кВт на 10 кв. м площі приміщення. Ми замовили і протестували найпопулярніші типи обігрівачів, які зараз представлені в торговій мережі MOYO, щоб з’ясувати, чим краще користуватися цієї зими.

Електричні конвектори можна сказати, класика серед обігрівачів: швидко виділяють тепло, безпечні у використанні, безшумні, довговічні і доволі дешеві: ціна на них стартує від 3000 грн.

Електричні конвектори схожі на звичні нам батареї і працюють за принципом циркуляції повітря: холодне повітря контактує з нагрівальним елементом, нагрівається всередині конвектора і виходить назовні. При цьому, корпус приладу нагрівається до помірної температури і швидко остигає після вимкнення, тож, такі конвектори найкраще підходять, якщо у вас є діти. 

У комплектації до електричних конвекторів є настінні кронштейни: їх можна підвішувати на стіну як звичайні батареї, що дуже зручно для невеликих приміщень, де важливий кожен метр простору. 

Нагрівальний елемент у конвекторах може бути закритим або відкритим. Другий варіант має свої переваги: не накопичує на собі пил та шерсть домашніх тварин, слугує довше. З демократичних моделей з закритим нагрівальним елементом ми обрали конвектор від українського виробника Ardesto: він легкий та компактний, має весь необхідний функціонал, помірну потужність і швидко нагрів наш кабінет площею 15 кв. м.

Більш просунутий варіант — конвектор Cooper&Hunter з електронним термостатом, який регулює температуру в кімнаті з точністю до градуса: задана і фактична температура відображаються на дисплеї. Можна налаштувати таймер на ніч, і за потреби конвектор вимикатиметься. Ця функція заощаджує до 15% електроенергії, що дуже актуально цього року. А ще цим конвектором можна керувати прямо зі смартфона завдяки вбудованому в пристрій Wi-Fi модуль: техногіки оцінять!

Масляні радіатори — старожили серед обігрівачів: великі, важкі, зате надійні і можуть слугувати десятки років. Нагрівальний елемент всередині радіатора підігріває спеціальне мінеральне мастило, яке й виділяє тепло назовні. Такий процес нагрівання може зайняти до 30 хвилин, проте масляний радіатор повільно остигає і виділяє тепло навіть після вимкнення від мережі. Утім, через цю особливість краще тримати такий обігрівач якомога далі від малечі.

Масляні радіатори мають суттєву перевагу для людей з респіраторними захворюваннями та алергією, бо в порівнянні з іншими видами обігрівачів масляні не сушать повітря, і через повільне нагрівання створюють комфортний мікроклімат в приміщенні.

Ми протестували масляний радіатор від TESY: він дозволяє відчутно прогріти приміщення до 30 кв. м і може повністю компенсувати стаціонарне опалення.

Тепловентилятори або в народі "дуйки" — найдемократичніший і найпоширеніший варіант покупки нашвидкуруч, коли бюджет не перевищує 1000 грн, але зі своїми нюансами. Принцип роботи "дуйки" полягає в примусовій подачі повітря через вбудований вентилятор, завдяки чому ви відразу відчуєте тепло в приміщенні.

Першим ми протестували тепловентилятор Ardesto FHK-2000GY: легкий, мобільний і зручний у використанні. Ми ставили його просто на стіл і безтурботно насолоджувались гарячим вітерцем. Але хто ж знав, що цей малюк споживає стільки ж електроенергії, що й конвектори — до 2 кВт? 

Наступного дня ми користувалися тепловою гарматою NEO TOOLS 90-070 — це більш просунутий варіант "дуйки", з захистом від перегрівання, можливістю регулювати кут нахилу і термостатом для регулювання температури. Така гармата може нагріти простір площею аж до 50 кв. м., але виробник попереджає, що пристрій створений для обігріву не житлових, а побутових та промислових приміщень. Це пов’язано з принципом роботи тепловентиляторів та теплових гармат: вони дуже гучні, помітно сушать повітря, і при регулярному використанні в квартирі або офісі варто подбати про зволожувач повітря. Вам також варто бути готовими до того, що теплова гармата споживає до 2,4 кВт електроенергії.

Інфрачервоні обігрівачі — створюють затишок і буквально заливають приміщення теплом наче маленьке сонце. На відміну від інших обігрівачів, інфрачервоні пристрої нагрівають не повітря, а певну зону довкола себе. Через це їх краще обирати для кімнат з високими стелями, а також для подвір’я. А ще це єдиний вид обігрівача, який не боїться сирості та вологи, і тому підійде навіть для ванної кімнати. Для тестування ми обрали бюджетний та компактний обігрівач UFO Eco Mini 1500 та великий UFO Basic 2300.

UFO Eco Mini 1500 має регулятор потужності від 500 Вт до 1500 Вт і три режими. Ми поставили його на підлогу в нашому кабінеті площею 15 кв.м і нарешті забули про протяги. Але забувати про сам обігрівач не варто: через сильне нагрівання пристрою ви можете отримати опіки випадково доторкнувшись до решітки. 

Великий UFO Basic 2300 ми розмістили в нашій просторій переговорній, в якій завжди не вистачає тепла, і це було дуже вдале рішення. Як виявилось, якщо довго сидіти поруч із цим обігрівачем, можна відчути певний дискомфорт через постійне червоне світіння спіралі, тож, за нашими спостереженнями, такий варіант обігріву не підійде для приміщень, в яких постійно знаходяться люди. Натомість, наша переговорна нарешті стала затишною, і на зустрічах запанувала по-справжньому тепла атмосфера.

Замовити ці та інші обігрівачі можна на сайті moyo.ua. Але незалежно від того, який тип обігрівача ви оберете, варто дотримуватись декількох загальних правил експлуатації:

  • тримати пристрій на відстані не менше 1 м від легкозапалювальних матеріалів та води;
  • не сушити на обігрівачі речі;
  • не вмикати пристрій у трійник або подовжувач через велике навантаження на електромережу;
  • час від часу протирати нагрівальний елемент від пилу та бруду;
  • не залишати пристрій включеним на ніч, якщо він не має регулятору температури та таймеру вимкнення.


Партнерський матеріал

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube