Як нічия Сербії та Болгарії зіграла на користь України

Сербія провела два дуже різні тайми

Після шаленого першого тайму Сербія ледь не програла розгромно в другому
Серби все ж таки змогли напряму потрапити на Євро

У, здавалося б, прохідному матчі проти Болгарії, Сербії довелося битися, аби зберегти таку бажану путівку на Євро. Балканці спочатку всіх розвалювали, потім розвалилися самі й ледь відігралися.

Як пройшов матч - в огляді Інформатора.

Перед грою

Зустрічалися Болгарія, яка грала лише за престиж та Сербія, якій життєво необхідно було взяти будь-які очки. На вирішальну гру вийшли Мітрович, Міленкович, Гудель, Тадич і Костич. Гості привезли Краєва, Колева, Туріцова, Наумова й Попова. Болгари могли створити диво та отримати першу перемогу в групі, але мотивація господарів на домашній арені була надзвичайною.

Перший тайм. Сербське статистичне диво

Цей матч був дуже важливий для нас, адже за його результатами Україна могла отримати додатковий шлях для виходу на Євро-24. Кваліфікація Сербії через групу означала для нас можливість відібратися і через Лігу Націй (якщо не вийшло перемогти Італію). Болгарія ж не мала турнірної мотивації, але могла битися за статус. Додали вогню Чорногорія та Угорщина, які грали паралельно - там матч вийшов ще більш вражаючим.

І серби дуже жваво почали: посипалися атака за атакою, повний контроль над грою. Навіть пресинг був повністю у господарів, які мали акцентованіші та сміливі просування. Згадати про хоч когось із гостей просто не було можливості. Так прийшов черговий кутовий - з подачі Гуделя найвищий Велькович легко пробив головою і Наумов не зміг приборкати м’яча. Це показова історія, адже тренер активно залучає захисників для стандартів. Ми це ще згадаємо.

Після голу Сербія тільки потроїла зусилля: команді вдавалося пасувати флангами, особливо добре просування вдавалося через зону Тадича, який у взаємодії з Гуделем розривав лівий фланг болгар усіма можливими засобами. На чужу половину поля не приходив хіба що лінивий: удари назбирали майже всі польові гравці, воротар Наумов тільки й встигав відбиватися, адже Петков та Атанасов з величезними проблемами виносили м’яча. Помилки страхувати було вже нікому, болгарам просто щастило.

Що могла створити Болгарія? Та нічого. Хіба що, перетворити свій автобус на вантажівку, бо привозили вони надзвичайно легко. Єдиний удар за весь тайм стався на 27-й хвилині: Десподов з усієї сили спробував на міцність каркас воріт. Поперечка стримала потужну гармату, а крик півзахисника відтворив увесь відчай команди, якій не вдавалося зовсім нічого.

За весь перший тайм Сербія була краща за всіма показниками, але могла забити набагато більше. Один гол - це радше не про гарні оборонні дії, а про погану реалізацію господарів. Другий тайм на своєму новому стадіоні балканці готувалися перетворити на нову феєрію.

Другий тайм. Останнє слово за Болгарією

Аби посилити атаку, коуч Ілієв зняв Мінчева та випустив Русєва. Мінчев повністю провалив перший тайм, через правий фланг не виходило зовсім нічого, тому така заміна напрошувалася. Сербія продовжила пошуки другого голу, адже на їх боці були всі ігрові показники, треба було тільки створити комфортну перевагу. Однак, джокер Русєв зовсім не погоджувався з таким ходом подій. Саме він у карному був найспритнішим та легко підхопив м’яча на льоту, аби пробити точно в дальній кут. Міні-пауза на підлаштування удару - еталон рішення в ситуації, де Болгарія зрівняла рахунок.

Було помітно, що серби більше дивляться в телефони, а не на поле. Цим скористалися відверто слабші болгари - і просто знищували господарів на кожному куточку поля. Те, що вони не змогли показати в першому таймі, повноцінно вдалося реалізувати у другому. Контрвипад Десподова, який зміг приборкати складний пас Крастєва й протягти м’яча понад 60 метрів під тиском двох суперників - показовий з точки зору битви за ім’я. Півзахисник домігся неймовірного: втримав м’яча дриблінгом і переграв ще й голкіпера. 2:1 - Болгарія вийшла вперед під шалений свист трибун.

Лише замінами Стойковичу вдалося вирівняти сили команд, адже Сербія була близькою до розгромної поразки. Тиск Десподова й Ілієва не могли втримати ключові гравці балканців. Але далі стався кутовий у виконанні Тадича - і знову прийшов захисник. Бабич вистрибує вище за всіх та головою пробиває голкіпера Наумова: другий такий же епізод воротар не потягнув.

Останні хвилини - це хвиля згаяних моментів з обох сторін. Хоча серби змогли зібратися і, зі свіжим складом, змогли повернути футбол початку матчу. Лише воротар Наумов став на заваді новим голам Тадича й Костича, а особливо - Влаховича після його підступного дального пострілу. Натомість голкіпер Мілінкович-Савич був набагато слабшим впродовж всієї гри та став найгіршим у складі обох збірних.

2:2 - неймовірна бойова нічия, яка завершується на користь України. Тепер в нас є запасний шлях...