Як не стати жертвою шахраїв під час пошуку роботи - стандартна схема «розводу»

Як не стати жертвою шахраїв під час пошуку роботи - стандартна схема «розводу»

Як не стати жертвою шахраїв під час пошуку роботи - стандартна схема «розводу»

Заробіток на банальній неуважності та безпечності - ідея стара, проте з кожним роком шахраї стають все більш наполегливими. Вони або «прокачують» свої схеми «розводу»,додаючи нові деталі та умови, або розвивають їх в тих напрямках, які найбільш затребувані.

Одне з питань, яке актуальне завжди - пошук або основної роботи, або додаткового заробітку. Тому не дивно, що шахраї на таких сайтах активні як ніколи, з огляду на нинішню епідеміологічну ситуацію в країні, - повідомляє Інформатор.Найбільш поширений «розвод» йде від імені роботодавця. Ми розповімо, на що варто звертати увагу, і за яких обставин можна сміливо припиняти діалог.

Отже, схема стандартна: на сайті з пошуку роботи створюється вакансія з хорошими умовами роботи. Аферист зв'язується з претендентами (зазвичай, за допомогою Viber або WhatsApp), проводить «співбесіду», передзвонює через якийсь час і каже, що ви прийняті. Після - просить надіслати пакет документів для працевлаштування. Як правило, це фотографія з паспортом, ІПН і водійськими правами в руці.

Якщо таку інформацію людині надати, вона автоматично отримує можливість звернутися до мікрофінансової організації та оформити за отриманими даними кредит. Деякі МФО вимагають тільки зазначені вище документи і фото людини з ними ж в руках, а у шахрая це якраз і є. Як результат, у вас немає роботи, але є безліч кредитів. Довести, що їх брали не ви - буде вкрай важко.

Ні в якому разі не погоджуйтесь на прохання відправити фотографії документів, не кажучи вже про ваші особисті. У переважній більшості випадків це ознака того, що по той бік екрану знаходяться шахраї. Завжди перевіряйте інформацію про ту компанію, де ви хочете працювати, у відкритих джерелах, на офіційних сайтах та сторінках в соціальних мережах. Не поспішайте хапатися за будь-яку роботу і приймайте обдумані рішення.

Раніше ми писали про те, як кіберполіція викрила інтернет-шахраїв, які обдурили дві сотні людей на 1,5 мільйона гривень.

Також розповідали, як не попастися на «розвод» при спробі оформити отримання 8 тисяч гривень «карантинної допомоги» .

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube