Касьянов навів у приклад "Квартал", пояснюючи, що не так з виробництвом ракети "Рута"

Експерт з БПЛА Юрій Касьянов вважає, що українські інженери мають зосередити зусилля та розробити один хороший дрон та ракету, ніж випускати десятки найменувань з обмеженими характеристиками.

Ракета "Рута"
В Україні розробили ще одну ракету, яка має характеристики дрона

В Україні краще зосередитися на розробці обмеженої номенклатури дронів та ракет, ніж створювати різні модифікації, які поступатимуться характеристиками. Коментуючи випробування нової української ракети "Рута" про це розповів радіоінженер, який займається виробництвом дронів та БПЛА для української армії Юрій Касьянов.

Він вважає, що українським розробників ударних безпілотників та ракет варто консолідувати сили та засоби, щоб створити якісні моделі, а не розпорошувати зусилля конструкторів, програмістів та електронників. Він вважає, що якщо над створенням дрона чи ракети працюватиме 5-10 людей, а не 100, то вона матиме погані характеристики.

"Краще мати одну ракету (або "ракету-дрон"), але надійну, літаючу, таку, що долітає до цілі, долає ППО і РЕБ, вражає ціль точним ударом. Те ж саме можу сказати про дрони - потрібен один хороший дрон, а не два десятки посередніх", - написав він.

Він нагадав, що ракета "Рута" не є єдиною представленою в Україні. Раніше вже показували українські ракети-дрони "Пекло" та "Паляниця". Окрім того, модернізується ракета "Нептун", розроблені близько двох десятків різних типів далекобійних дронів. Але Касьянов називає нерозумним створення десятків однотипних дронів і ракет із посередніми характеристиками, та наводить у приклад британо-французьку ракету Storm Shadow/SCALP, яку ці країни будували спільно. Ще одну аналогію він провів зі студією "Квартал-95".

"Наприклад, якщо поділити студію "Квартал-95" на десять студій, то це будуть десять дуже слабких колективів, нездатних нікого розсмішити. А ось якщо з'єднати квартал з офісом президента, то буде навіть смішніше", - додав він.

Що відомо про розробку нових ракет

10 грудня президент Володимир Зеленський повідомив про успішні випробування нової ракети "Рута" та першу партію ракет "Пекло". Заявляється, що ракета-дрон Пекло може летіти на відстань у 700 кілометрів, розвиваючи швидкість до 700 кілометрів за годину.

Із серпня Україна використовує ракету-дрон "Паляниця", яка вже вийшла в серійне виробництво. Вона поєднує тактико-технічні характеристики ракети та безпілотника. Запускається "Паляниця" з наземної платформи та має дальність польоту до 600-700 км, що означає, що може дістати двадцяти російських аеродромів Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube