Як не померти від похмілля 1 січня: поради та лайфхаки

Розповідаємо, як підготувати свій організм до вечірки, і що робити, якщо ви все ж таки «перебрали»

Як не померти від похмілля 1 січня: поради та лайфхаки

Зважаючи на те, наскільки важким видався у багатьох цей рік, це неминуче (важко стежити за мірою, коли хочеться все забути). Так от: щоб ви не загинули вранці 1 січня, розповідаємо, що потрібно робити, щоб мінімізувати ризик алкогольної інтоксикації, і як прийти до тями, якщо все-таки «перебрали».

Про те, як підготувати свій організм та не померти після новорічної вечірки, розповіли волонтери MedCorp. Вони надали кілька корисних порад та лайфхаків, щоб ви після бою курантів не перетворилися на овоч.

ЩО РОБИТИ ДО СВЯТА:

  • Вода. Алкоголь активно виводить рідину з організму та сприяє зневодненню. Щоб цього уникнути, достатньо пити воду між тостами і ви почуватиметеся краще потім.
  • Вугілля. Багато хто чув про те, що активоване вугілля вбирає спирт. Так ось це правда.
  • Жирна їжа. Жирна їжа захищає слизову оболонку шлунку від подразнення та уповільнює всмоктування алкоголю. Добре допомагає старий народний засіб – змішайте одну чайну ложку вершкового масла з одним яйцем та прийміть перед вечіркою. Деякі випивають кілька столових ложок олії.
  • Немає газованих напоїв. Не змішуйте алкогольні напої з газованими. Газ прискорює проникнення алкоголю у кров.
  • Молоко. Перед тим, як випити першу чарку (або келих) спиртного, випийте склянку молока. Воно обволікає стінки шлунка та допомагає мінімізувати вплив алкоголю.

ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ СВЯТА:

  • Організм сам може впоратися з похміллям, але йому потрібен час. Зазвичай, це займає від 8 до 24 години після припинення вживання алкоголю. Найкращий варіант — добре проспатися. Однак далеко не завжди виходить заснути. Тому розташуйтеся комфортніше і спробуйте розслабитися.
  • Якщо спати не виходить і просто лежати вже набридло, треба терміново бігти до душу. І не просто тому, що ви пахнете лікеро-горілчаним, просто контрастний душ допоможе організму прийти до тями. Зміна холодної та теплої води швидко приведе вас до тями і змусить почуватися краще.
  • Моторошно болить голова, а все знеболювальне пішло на придушення стресу після важких робочих буднів. Не хвилюйтесь, вам потрібно не знеболювальне, а препарати проти отруєння. Похмілля - це не просто ранковий головний біль, це один із видів отруєння організму токсичними отрутами.
  • Якщо ви нехтували водою під час застілля, то зараз саме час надолужити втрачене. Терміново необхідно повернути організму цілющу вологу. Воду завжди потрібно пити.
  • Вам кисло? Зробіть собі ще кисліше. Алкоголь, як будь-який інший сечогінний засіб, активно виводить із сечею багато калію. Тому щоб відновити баланс калію, необхідно терміново з'їсти кілька лимонів, апельсинів або мандарин. Добре, що після Нового року у квартирі точно знайдеться кілька необхідних фруктів.
  • Розуміємо, що погано, але треба. Спробуйте випити склянку кефіру, попередньо змішавши його навпіл з мінеральною водою, також добре допоможе при алкогольному отруєнні продукти кефіру «тан» або «айран».
  • Глюкоза також допомагає усунути залишки алкоголю в організмі. Так що зробити життя трохи солодшим потрібно прямо зараз.
  • Ліки, про які всі знають, але мало хто користується – розсіл. Особливо гарний сік квашеної капусти. Спробуйте не думати про те, що ви п'єте, а краще не вдихайте цей аромат і не дивіться на п'ятилітрову банку із рештками капусти. Просто пийте, повірте, буде краще.

Швидше за все, на 1 січня у вас запланований похід до родичів, друзів та друзів їхніх друзів, тому якщо це неминуче - краще віддайте перевагу воді, соку або чаю. Не гвалтуйте свій організм - він вам "дякую" не скаже. І так: у жодному разі не сідайте в такому стані за кермо. Не наражайте на небезпеку себе і своїх близьких.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Слідкуйте за новинами онлайн прямо в месенджері на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube