Як не допустити замерзання води в батареях: алгоритм дій для ОСББ та ЖБК

Читать на русском

Ця інформація як керівництво до дії стосується всіх обслуговуючих компаній, незалежно від форми їх власності чи форми управління будинком, в тому числі ОСББ, ЖБК

Читать на русском
Як не допустити замерзання води в батареях: алгоритм дій для ОСББ та ЖБК
Фото: Уніан

Ця інформація як керівництво до дії стосується всіх обслуговуючих компаній, незалежно від форми їх власності чи форми управління будинком, в тому числі ОСББ, ЖБК

У Києві у разі суттєвого похолодання на випадок виникнення надзвичайної ситуації внаслідок ворожих атак, кожна обслуговуюча компанія повинна в негайному порядку вжити технічних заходів, аби не дозволити будинковій системі теплопостачання вийти з ладу чи заморозитись у випадку тимчасового аварійного відключення тепла. Якщо станеться НС, то на період ремонтних робіт потрібно злити воду в опалювальних системах. Це необхідно зробити за умови, коли температура опустилась до мінус 3 і нижче градусів.

Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації (КМДА). Підключення будинку відбуватиметься одразу після стабілізації ситуації за умови відповідного дозволу теплопостачальної компанії.

"Ця інформація як керівництво до дії стосується всіх обслуговуючих компаній, незалежно від форми їх власності чи форми управління будинком, в тому числі ОСББ, ЖБК. Ми проходимо цей опалювальний сезон в надзвичайно складних умовах і повинні бути готові реагувати на можливі виклики чітко й швидко, щоб не допустити поломок в системі. У додатку – покрокова інструкція для посадових осіб, які відповідальні за виконання технічних заходів у разі потреби", – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Покрокова інструкція для посадових осіб, які відповідальні за виконання технічних заходів у разі потреби. Персонал обслуговуючих організацій повинен:

  • Відключити (за наявності) обладнання теплового пункту.
  • Закрити засувки на вузлі приєднання системи теплоспоживання до теплових мереж: спочатку № 1 на подавальному трубопроводі, потім на № 2 на зворотному трубопроводі.
  • Відкрити зпусники на внутрішньобудинковій системі опалення та злити воду в дренажний приямок або інше передбачене для цього місце.
  • Відкрити крани для випуску повітря із будинкової системи опалення на горищі або технічному поверсі будинку.
  • Після стікання води зі спусників – закрити крани для випуску повітря із системи опалення на горищі або технічному поверсі.

Підключення будинку відбуватиметься одразу після стабілізації ситуації за умови відповідного дозволу теплопостачальної компанії. У разі перебоїв зі зв’язком і неможливості узгодити дії з теплопостачальною компанією, рішення про злиття води в будинку приймає відповідальна особа обслуговуючої компанії самостійно та оперативно.

Джерело: КМДА
Джерело: КМДА

Що відбувається з енергосистемою

10 жовтня окупанти почали атакувати об'єкти критичної інфраструктури України. Вони б'ють по електропідстанціях, об'єктам гідроенергетики та теплової генерації. По всій країні почалося аварійне вимкнення електропостачання. 18 листопада в КМДА киянам порадили зробити запас води та продуктів. 24 листопада в Києві були знеструмлювати 70% житлових будинків. ДТЕК повідомив про те, що в Києві світло вмикатимуть на 2-3 години на добу.

Нагадаємо, після обстрілу ТЕС на Вінниччині місто лишилось без опалення, влада оголосила надзвичайну ситуацію. Крім того, у Львові мешканцям багатоповерхівок компенсують 50% вартості куплених електрогенераторів.

Також Інформатор писав, як обігріти квартиру, якщо відсутнє електропостачання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.