У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово
Від початку цього тижня в Україні госпіталізували 6 людей з діагнозом «ботулізм». Серед причин захворювання – вживання смаженої та в'яленої річкової риби власного приготування чи невідомого виробництва, домашніх консервів.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на пресслужбу Центру громадського здоров'я України.
Так, з ботулізмом до лікарні потрапили жителі Волинської, Чернігівської, Житомирської, Рівненської, Херсонської та Київської областей.
Ботулізм – це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Влітку, коли температура повітря підвищується, варто бути уважними до умов зберігання та приготування їжі. Щоб вберегтися від ботулізму, краще відмовитися від таких продуктів, якщо сумніваєтесь у їхній якості та умовах зберігання:
Симптоми ботулізму:
Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, без різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. Надалі з'являється порушення зору – одна з найперших ознак ботулізму. Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття «грудки» у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі.
Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом – хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.
"За найменшої підозри на ботулізм варто негайно звернутися до лікаря", - рекомендують в МОЗ.
Нагадаємо, ми писали, чи можна викликати швидку допомогу в комендантську годину.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.