Як легко надіслати «Новою поштою» посилку в Польщу

Читать на русском

Відправити можна не все — є перелік винятків

Читать на русском
Як легко надіслати «Новою поштою» посилку в Польщу

Відправити можна не все — є перелік винятків


Після початку війни до Польщі приїхала рекордна кількість українців. За даними прикордонної служби українсько-польський кордон перетнули понад 5 мільйонів громадян України. Якщо серед ваших рідних та близьких є хтось, хто вибрав для перебування цю європейську країну, вам може бути цікаво, як без проблем надіслати їм посилку.

Ціна

На сайті компанії повідомляють, що знизили тарифи на відправку особистих речей до цієї країни у 2,5 рази. Отже тепер, якщо вага вашої посилки не перевищує 2 кг, треба буде сплатити 250 грн (раніше було 600 грн). За посилку, вагою до 10 кг платять 325 грн замість 900 грн. А якщо ви надсилаєте особисті речі вагою до 30 кг, то з вас візьмуть 400 грн. Знижка досить велика, якщо врахувати, що раніше вартість такої послуги становила 1500 грн.

Термін і спосіб доставки

З Києва до Варшави Вашу посилку доставлятимуть не більше, ніж 5 днів. Якщо ж мова йде про інші населені пункти — доведеться зачекати трохи більше. У Польщі посилка надійде до поштомату (номер найбільш зручного поштомату можна подивиться на сайті InPost), або буде доставлена кур’єром на адресу місця призначення.

Як зазначають у «Новій пошті», кур’єрська доставка вже включена у вартість послуги, тому доплачувати за неї не доведеться. До речі, посилка буде застрахована в межах оціночної вартості, тому в разі якоїсь надзвичайної ситуації або пошкодження, збитки будуть відшкодовані. Ну і, звісно, як саме відправлення, так і рух посилки відстежується на сайті Нової пошти. Можна також завантажити додаток до смартфона і стежити за допомогою нього.

Як це зробити

  1. Ідете до найближчого відділення «Нової пошти» з посилкою. Вона має бути не запакована, щоби можна було перевірити вміст.
  2. У відділенні треба буде вказати оператору спосіб відправлення «Посилка з дому».
  3. Після цього треба надати своє прізвище, ім’я, по батькові та контактний телефон (треба мати паспорт).
  4. Далі Вас попросять прізвище, ім’я, по батькові адресанта посилки, а також його електронну адресу та номер телефону в Польщі.
  5. Після цього треба обрати тип доставки. Це може бути, як уже згадувалося, або поштомат, або кур’єрська доставка. Якщо обрали останній варіант, то необхідно вказати індекс, місто, вулицю, номер будинку та номер квартири. Краще адресу призначення мати підготовленою заздалегідь, польською мовою.
  6. Далі Вас попросять повідомити вміст посилки для митного оформлення, після чого треба буде оплатити послугу відправлення.

От і все, як бачите, нічого складного.

Але…

Не вийде надіслати до Польщі харчові продукти, антикваріат, ноутбуки, тютюн, алкоголь, ліки, насіння — їх не пропустять митна та санітарна служби.

Мова йде лише про відправку особистих речей: одяг, взуття, іграшки, книги, документи, дрібна техніка та ін. За таким тарифом не вийде надіслати новий одяг, на якому є цінники. Якщо треба надіслати такий одяг, або якщо хочете надіслати посилку з вартістю оцінки понад 44 євро, це можна зробити за іншим тарифом («Глобальна доставка»).

Інформатор писав про те, хто може безплатно відправляти посилки «Новою поштою». Ми писали також, що з Польщі тепер значно дешевше відправляти посилки в Україну. Раніше ми повідомляли, що «Нова пошта» поступово відновлює свою роботу на деокупованих територіях Харківщини.

Богдан Зосимчук

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.