Експерти прогнозують хороші шанси збірної на вихід на Євро-2024
Збірна України з футболу здобула непросту перемогу над збірної Мальти у матчі відбіркового циклу на Євро-2024. На тлі поразки Італії в матчі проти Англії, команда Сергія Реброва має хороші шанси на вихід з відбіркової групи.
Інформатор звернувся до експертів із проханням проаналізувати як матч Мальта - Україна, так і глобальні шанси команди на вихід у фінальну частину Євро-2024.
На наші питання відповіли екс-головний тренер СК Дніпро-1 та харківського Металіста Олександр Кучер, cпортивний коментатор Вадим Скічко, а також відомий футбольний журналіст та експерт Артем Франков.
Команда суперника забила гол, закрилася та вдало діяла в обороні. Звісно, коли збірна України зрівняла рахунок, була певна доля везіння. Але це все одно заслуга команди: хлопці багато атакували, було багато бажання. Хотіли виграти цей матч. Гадаю, повністю заслужена перемога збірної України. Зараз є шанси на вихід до основної сітки чемпіонату. Потішило, що забив Михайло Мудрик, дуже добре використав свої індивідуальні дії та чудово поцілив у кут. Це йому дуже потрібно для впевненості. Артем Довбик також забив. Є позитивні моменти, коли лінія атаки забиває, коли постійно тягнуть за собою середню лінію. Гадаю, хлопці набиратимуть впевненості і демонструватимуть ще кращу гру.
Склалося враження, що наші не стільки втомилися фізично із Північною Македонією, скільки втомилися можливо психологічно. І на Мальту, як на суперника за визначенням слабшого, недостатньо налаштувалися. Саме тому було пропущено гол, було влучання у поперечку у першому таймі і так далі. Загалом же, усе склалося достатньо добре за рахунок більшої переваги збірної України в класі. Я щасливий усвідомлювати той факт, що наша збірна вміє добувати 3 очки там, де потрібно добувати 3 очки. Цю чергову програму теж треба виконувати.
На рахунок Італії: якщо Ребров зможе перебороти багаторічний комплекс збірної України перед італійцями, йому треба буде ставити пам’ятник за життя, разом з усіма гравцями. Тому що пройти Італію - це щось особливе. І при Шевченкові, і при інших тренерах, ми обігрували провідні збірні Європи, але Італія це інша історія. Можливо, це тягнеться з 90-х, коли Серія А була чимось неймовірним, а згодом збірна Італії стала чемпіоном світу у 2006 році.
І ми десь так і сприймаємо італійський футбол, знизу вверх. Хоча навіть у своєму нинішньому стані можемо боротися із ними. Мене більше лякає інший психологічний фактор. Справа в тому, що нам практично гарантовано місце у плей-оф через Лігу Націй. І два матчі навесні будуть в принципі легшими, ніж один матч із Італією. Найімовірніше, якщо Італія не припуститься фатальних помилок у матчі із Північною Македонією, а вона не припуститься, то нам в очному матчі буде потрібна перемога "під замовлення". Сподіваюся, що тренери зможуть налаштувати гравців так, що мости спалено і матч проти Італії буде матчем всього життя, який ми маємо провести навіть не на 100%, і не на 150%. Можливо, навіть і не на 200%.
Матч України проти Мальти я би оцінив на 8 з 12. Пропускати від Мальти ще й у дебюті гри це зовсім несолідно. Можливо, це наслідок сумнозвісної "втоми другого матчу в циклі". Можливо, надмірна розслабленість проти відвертого аутсайдера, але, хай там як, починати гру з гандикапу для суперника не найкраща ідея. Також, як на мене, бракувало щільності у центрі поля, нейтралізації моментів суперника ще на стадії створення.
17 ударів у виконанні Мальти (це більше, ніж за попередні чотири їхні матчі кваліфікації разом узяті!) та влучання у каркас це занадто як для відвертого аутсайдера. Тому перед найважливішою грою циклу проти італійців необхідно берегти Степаненка та сподіватися, що Ребров і компанія зроблять висновки із мальтійського уроку та знайдуть шляхи стримування спроможної атаки Сквадри адзурри.
Насамперед виправлення недоліків гри з Мальтою - мінімізація кількості гольових нагод суперника з різноманітних позицій. А також вміння налаштуватися на сильного опонента. Гадаю, багато хто ловив себе на думці, що збірній України легше грати проти суперника калібру Італії, ніж Мальти, легше грати проти м'яча.
Ще б я виділив потужне використання флангів, особливо "англійського", де в обох жовтневих іграх діяли Миколенко та Мудрик. Взагалі протистояння на краях футбольного поля може стати ключовим, бо флангові захисники італійців теж відіграють значну роль в атаках своєї команди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.