Як копи неправомірно отримують доступ до ваших банківських даних, телефонних дзвінків та іншої особистої інформації

Як копи неправомірно отримують доступ до ваших банківських даних, телефонних дзвінків та іншої особистої інформації

Як копи неправомірно отримують доступ до ваших банківських даних, телефонних дзвінків та іншої особистої інформації

У кожного з нас є телефон та інтернет, всім час від часу доводиться користуватися банківськими послугами або брати кредити в кредитних організаціях. Однак мало хто замислюється, що до вашої інформації в кожній з цих сфер легко можуть отримати доступ правоохоронці - і використовувати ці дані у власних, не завжди правомірних цілях.

Схема не нова, але існує до цих пір - використовуючи службове становище, правоохоронець може, наприклад, вимагати від банку вашу особисту інформацію, дані про грошові кошти або виданих вам кредитах. Здавалося б, чого боятися, якщо ви не порушуєте закон? Але основна проблема в тому, що представниові органів досить придумати умовний привід, за яким він запросить ваші дані у будь-якого банку або кредитної організації. Більш того, це працює не тільки з банками. Що заважає поліцейському направити такий же запит телефонному операторові та зажадати інформацію про ваших дзвінках або навіть геолокацію? Або провайдеру, щоб дізнатися сайти, які ви відвідуєте, або ваш особисту адресу? Як потім будуть використовуватися ці дані - велике питання.

Подібна ситуація сталася з однією з компаній, що надає послуги мікрокредитування. В кінці серпня цього року організація отримала документ за підписом заступника начальника відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя і здоров'я людини слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області, капітана поліції Андрія Мельниченко (колишнього підлеглого начальника слідчого управління Нацполіціі Києва Олександра Пивовара). Такого ж листа отримали і кілька інших українських банків.

У цьому листі Мельниченка просить банки надати всі дані щодо транзакцій дніпровського сервісу онлайн-кредитування з січня 2019 по 4 квітня 2020 року. Нібито, ці дані потрібні в кримінальному провадженні № 12019040000000639.

Однак згідно з даними реєстру досудових розслідувань,вказане кримінальне провадження стосується робіт з капітального ремонту фондових приміщень «Дніпропетровського художнього музею» - за статтями про присвоєння або розтрату майна, а також службовій підробці. Ні вказаний сервіс кредитування, ні будь-який інший в справі не згадується.

Крім того, на момент отримання банками листів, досудове розслідування закінчили, а справу вже передали до суду - 21 серпня відбулося підготовче засідання. У складеному обвинувальному акті не фігурує ні кредитна організація, ні її клієнти.

У коментарі Інформатору юристи компанії розповіли, що подали заяву до територіального управління Державного бюро розслідувань в Полтаві, та доправили скарги до прокуратури області та начальникові Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області полковнику поліції Анатолійові Щадилу.

До такої ситуації може втрапити не тільки власник бізнесу, але і будь-який громадянин. Будьте обачні і, в разі сумнівів, звертайтеся за допомогою до юристів.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube