Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Острів Зміїний був потрібен російським окупантам з єдиної причини: розміщення ньому ППО дало б росіянам значну перевагу у морі. Після вибиття ворога зі Зміїного, росіяни періодично намацують і бомблять цей клаптик землі
Після звільнення острова Зміїний від російських окупантів, цей маленький клаптик української землі періодично бомбить ворожа авіація. Росіяни не можуть змиритися з його втратою та не мають більше безпеки у Чорному морі й для своїх літаків.
Чому окупанти бомблять Зміїний і навіщо він їм так необхідний розповіла речниця Об'єднаного пресцентру сил оборони Півдня Наталія Гуменюк в ексклюзивному інтерв'ю "Інформатору".
За словами Гуменюк, Зміїний мав для росіян стратегічне значення, адже розміщення на ньому ворожих систем ППО дало б ворогові перевагу як у морі, так і у повітрі.
Після того, як окупантів вибили з цієї ділянки землі, окупанти не мають пункту ППО та безпеки, тому періодично атакують його з авіації та скидають фугасні бомби. Так росіяни перевіряють, чи є на Зміїному бодай якась активність.
Але після “жесту доброї волі”, після того, як ми їх вимили з цього клаптику землі, в них нема пункту ППО в морі, нема спокою, нема безпеки. Саме тому вони намагалися пройти, приміритись, і лише один раз випустили фугасну бомбу. Але це — жалюгідний спосіб продемонструвати своє панування, - пояснила Гуменюк.
Гуменюк також наголосила, що росіяни неодноразово заходили тактичною авіацією у зону Зміїного, але обстріли 13 липня вона назвала одноразовою акцією.
Це була одноразова акція. Але взагалі з моменту звільнення острова Зміїний вони неодноразово заходили на такі ризиковані трюки, - підкреслила вона.
Атаки ворога на український острів Зміїний розпочалися 24 лютого 2022 року з ракетного обстрілу українського прикордонного гарнізону і подальшого його захоплення. Зв'язок з прикордонниками, які перебували на острові, було втрачено. 26 лютого ДПСУ висловила сподівання, що героїчні захисники острова живі.
Ключовим для звільнення острова стало затоплення 13 квітня 2022 року флагмана Чорноморського флоту ВМС РФ крейсера "Москва" ударом двох протикорабельних ракет нового українського мобільного берегового комплексу РК-360МЦ Нептун.
30 червня 2022 року російський гарнізон було поспіхом евакуйовано. Міністерство оборони росії заявило, що росіяни зробили це як "жест доброї волі". У британській розвідці дійшли висновку, що росіяни пішли з острова Зміїний через ізоляцію військового гарнізону та його вразливість до українських ударів.
4 липня наші військові встановили на острові прапор України. У міністерстві оборони США заявили, що острів Зміїний у Чорному морі було звільнено від росіян завдяки успішним діям українських військових.
Нагадаємо, операція зі звільнення острова тривала понад два місяці та складалася з кількох етапів. Поразка коштувала окупантам понад 900 мільйонів доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.