У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Твердопаливні котли – найбільш поширений вид опалювального обладнання на сьогодні
Економно топити дровами – питання актуальне. Враховуючи їх вартість та високу потребу на сезон. Високе споживання деревини при користуванні твердопаливним котлом може бути зумовлене переліком факторів. Втім, проблеми можуть бути легко усунені. Як зекономити дрова в твердопаливному котлі?
Правильне укладання дров
Стандартно поліна складають пірамідкою, по центру кладеться або папір, або тріски. Потім запалюють. Недолік методу – некероване горіння дров. Деревина горить стрибкоподібно, нерівно, а головне, швидко.
Тривалість горіння твердопаливного котла можна підвищити, просто помінявши укладання дров. Наприклад:
Як підвищити ефективність опалення дровами?
Від того, яка порода дерев використовується для топки, безпосередньо залежить і період горіння, і віддача тепла піччю.
Швидко згорає менш щільна деревина. Щільна порода дерева віддає більше тепла. Після неї залишається достатня кількість вугілля, тліючих також тривалий період. М’які породи погано тримають форму, розколюються на вуглинки і гаснуть з великою швидкістю.
Як правильно топити котел дровами?
Є два способи згоряння деревини: колосниковий (нижня горіння) і подове (верхнє). Переважний метод – подове горіння.
Колосниковий – загальноприйнятий варіант: кисень на поліна йде знизу і полум’я неквапливо просувається вгору. При подовому – повітря на дрова подається зверху, полум’я знову-таки горить вгорі і систематично рухається вниз.
Плюси:
Як не допустити підвищеного режиму при згорянні деревини
На питання «як правильно топити твердопаливний котел дровами», слід знати наступне: є три режими згоряння деревини: знижений, підвищений і оптимальний.
Знижений – поліна згоряють не всі і утворюється сажа в великій кількості.
Підвищений – дрова згоряють вхолосту: частково тепло полетить крізь димохід, оскільки теплообмінник і приміщення не встигнуть забрати його повністю. Це трапляється, коли закладається велика кількість дров, або подається зайве повітря. Необхідно зменшити або кількість дров, або тягу.
Оптимальний режим – не слабо і не сильно. Найпростіше контролювати індикатором горіння.
При наявності акумулюючого бака не потрібен суворий контроль за процесом горіння, оскільки всі надлишки тепла будуть ним поглинуті, а потім повернуті в систему опалення при зниженні температури.
Раніше ми писали про те, як правильно рубати дрова. Людині, яка ніколи не стикалася з заготівлею дров, може здатися, що рубати дрова — це нескладна справа і для неї не потрібно мати якісь особливі навички. Це не зовсім так. Втім, процес рубання дров можна зробити простішим.