“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Кожен українець може зробити свій вклад у стабілізацію ситуації
Українці вже звикли до віялових та аварійних відключень та намагаються заощаджувати електроенергію. В компанії YASNO відповіли на популярні питання та пояснили, як саме прості дії громадян допомагають усій країні в умовах енергетичної кризи.
Найбільш навантажені години зі споживання електроенергії — це ранкові та вечірні "піки": з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 23:00. Саме у ці часові проміжки люди зазвичай користуються приладами, які споживають найбільше електрики. Таким чином, створюється потужне навантаження на енергосистему.
Тому кожен, хто обмежив використання енергомістких приладів або почав користуватись ними у нічний час, допомагає зменшити навантаження на систему. Це вивільняє електроенергію, яка так потрібна для стабілізації енергосистеми.
Самою лише економією неможливо покрити дефіцит електроенергії. Наразі віялові відключення залучаються у тих регіонах, де є найбільша необхідність вивільнити електроенергію та стабілізувати ситуацію. Якщо громадяни та підприємці не реагуватимуть на заклики та не зменшуватимуть споживання світла, відключень буде ще більше, також вони стануть тривалішими.
Окрім того, під загрозою відключень опиняться об’єкти соціальної інфраструктури: лікарні, теплопункти, пожежні частини, а це вже може мати значно більші наслідки для населення.
Після масованих ракетних обстрілів об'єктів інфраструктури енергомережа України ще досі не може відновити повноцінну роботу. Через це в різних регіонах та столиці запроваджують відключення електроенергії. Це дозволить уникнути перевантаження високовольтної інфраструктури.
Аварійні відключення вводять обленерго у випадку, якщо дефіцит буде більшим, ніж закладено в графіки. У випадку запровадження таких відключень електроенергія може зникати раніше від плану, а обмеження споживання тривати довше. Українців просять заощадливо користуватись електроенергією, а які прилади допоможуть пережити відключення світла — читайте тут.
Нагадаємо, ми писали, як впливають періодичні відключення електроенергії в Україні на економіку.