“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Площа замінування території України зросли в 10 разів у порівнянні з довоєнним періодом
В Україні заміновано близько 30% усієї території держави. Ця площа співмірна з двома територіями Австрії. Зараз триває активне очищення деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів.
Про це в ефірі всеукраїнського телемарафону "Єдині новини" розповів очільник ДСНС України Сергій Крук. Площа замінування території України зросли в 10 разів у порівнянні з довоєнним періодом.
"Відсоток замінованих територій складає 30% від усієї території України. А це орієнтовно як дві території країни Австрія. Площа та об'єми замінування території України зросли в 10 разів у порівнянні з довоєнним періодом", - сказав Крук.
Триває очищення деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів. Розмінуванню підлягає понад 8 тисяч кілометрів квадратних. З них близько 7 тисяч кілометрів квадратних — територія Херсонської області та до 1,5 тисяч кілометрів квадратних — Миколаївська.
"На деокупованих територіях вказаних областей у взаємодії з військово-цивільними адміністраціями працює значна кількість піротехнічних підрозділів ДСНС. Виконуються всі поставлені задачі, основні з яких - це запуск систем життєзабезпечення та надання допомоги громадянам. Функціонують пожежно-рятувальні підрозділи, на базі яких створюються гуманітарні хаби, звідки роздається допомога, що прибуває на Херсонщину", - заявив Крук.
На Херсонщину та Миколаївщину направлено значну кількість фахівців ДСНС із західних регіонів. Працюють інженерні та аварійно-рятувальні підрозділи. Вони обстежують автодороги, взаємодіють з енергетиками, розбирають об'єкти, які запускаються у роботу.
"Маю надію, що найближчими днями на деокупованих територіях буде відновлено електроенергію та запрацюють системи життєзабезпечення. Декілька місяців знадобляться структурам, які там працюють, для відновлення повноцінного життя на території Херсонщини", - поінформував Крук.
Навіть після первинного очищення місцевості піротехнічними підрозділами ДСНС вкрай необхідно дотримуватися правил безпечної поведінки. Користуйтесь асфальтними і бетонними дорогами. Не підходьте до покинутих будівель, автівок, блокпостів. Не чіпайте зброї, техніки чи будь-яких підозрілих предметів. Не заходьте у ліси й лісосмуги, сади, на поля й городи. Відстежуйте небезпечні зони у мобільному застосунку "Розмінування України" - для користувачів Android та Apple. Інтерактивна мапа застосунку у режимі реального часу показує ймовірні та вже підтверджені загрози, відомі ДСНС. До обстеження та знешкодження саперами цих вибухонебезпечних предметів наближатися до місця їх розташування категорично заборонено. Якщо ви все ж потрапили у червону зону, застосунок одразу вас про це повідомить. Про небезпечні знахідки варто повідомляти ДСНС або поліції.
Нагадаємо, українців просять через чат-бот "єВорог" повідомляти про міни та снаряди. Крім того, у Херсонській області автомобіль наїхав на міну, постраждала родина з дитиною.
Також Інформатор писав, що український школяр розробив унікальний дрон для військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.