"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Площа замінування території України зросли в 10 разів у порівнянні з довоєнним періодом
В Україні заміновано близько 30% усієї території держави. Ця площа співмірна з двома територіями Австрії. Зараз триває активне очищення деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів.
Про це в ефірі всеукраїнського телемарафону "Єдині новини" розповів очільник ДСНС України Сергій Крук. Площа замінування території України зросли в 10 разів у порівнянні з довоєнним періодом.
"Відсоток замінованих територій складає 30% від усієї території України. А це орієнтовно як дві території країни Австрія. Площа та об'єми замінування території України зросли в 10 разів у порівнянні з довоєнним періодом", - сказав Крук.
Триває очищення деокупованих територій від вибухонебезпечних предметів. Розмінуванню підлягає понад 8 тисяч кілометрів квадратних. З них близько 7 тисяч кілометрів квадратних — територія Херсонської області та до 1,5 тисяч кілометрів квадратних — Миколаївська.
"На деокупованих територіях вказаних областей у взаємодії з військово-цивільними адміністраціями працює значна кількість піротехнічних підрозділів ДСНС. Виконуються всі поставлені задачі, основні з яких - це запуск систем життєзабезпечення та надання допомоги громадянам. Функціонують пожежно-рятувальні підрозділи, на базі яких створюються гуманітарні хаби, звідки роздається допомога, що прибуває на Херсонщину", - заявив Крук.
На Херсонщину та Миколаївщину направлено значну кількість фахівців ДСНС із західних регіонів. Працюють інженерні та аварійно-рятувальні підрозділи. Вони обстежують автодороги, взаємодіють з енергетиками, розбирають об'єкти, які запускаються у роботу.
"Маю надію, що найближчими днями на деокупованих територіях буде відновлено електроенергію та запрацюють системи життєзабезпечення. Декілька місяців знадобляться структурам, які там працюють, для відновлення повноцінного життя на території Херсонщини", - поінформував Крук.
Навіть після первинного очищення місцевості піротехнічними підрозділами ДСНС вкрай необхідно дотримуватися правил безпечної поведінки. Користуйтесь асфальтними і бетонними дорогами. Не підходьте до покинутих будівель, автівок, блокпостів. Не чіпайте зброї, техніки чи будь-яких підозрілих предметів. Не заходьте у ліси й лісосмуги, сади, на поля й городи. Відстежуйте небезпечні зони у мобільному застосунку "Розмінування України" - для користувачів Android та Apple. Інтерактивна мапа застосунку у режимі реального часу показує ймовірні та вже підтверджені загрози, відомі ДСНС. До обстеження та знешкодження саперами цих вибухонебезпечних предметів наближатися до місця їх розташування категорично заборонено. Якщо ви все ж потрапили у червону зону, застосунок одразу вас про це повідомить. Про небезпечні знахідки варто повідомляти ДСНС або поліції.
Нагадаємо, українців просять через чат-бот "єВорог" повідомляти про міни та снаряди. Крім того, у Херсонській області автомобіль наїхав на міну, постраждала родина з дитиною.
Також Інформатор писав, що український школяр розробив унікальний дрон для військових.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.