Як безкоштовно отримати ліки від хвороби Паркінсона та хронічного захворювання легень

Читать на русском

Для цього необхідно звернутися до лікаря

Читать на русском
Як безкоштовно отримати ліки від хвороби Паркінсона та хронічного захворювання легень

Для цього необхідно звернутися до лікаря

Навіть під час війни програма "Доступні ліки" продовжує розширюватися. У програму реімбурсації увійдуть ліки для людей з хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ) та хворобою Паркінсона. Лікування від цих хвороб не існує. Однак їх симптоми полегшуються завдяки безперервному прийому ліків.

Це також зніме фінансовий тягар з пацієнтів, адже вартість ліків відшкодовуватиме аптекам Національна служба здоров’я України. В програму реімбурсації "Доступні ліки" також входять препарати для лікування серцево-судинних хвороб, профілактики інфаркту та інсульту, цукрового діабету (включно з препаратами інсуліну), розладів психіки та поведінки й епілепсії, бронхіальної астми та нецукрового діабету.

Завдяки цій програмі українці зможуть отримувати ліки безкоштовно або з доплатою в будь-якій аптеці країни, яка має договір з НСЗУ. Знайти аптеку, яка відпускає "Доступні ліки" можна за телефоном 16-77.

Хронічне обструктивне захворювання легень 

Невиліковне та одне з найпоширеніших захворювань. У хворих – ускладнене дихання, важка задишка, хронічний кашель. ХОЗЛ є найчастішою причиною інвалідизації і летальності серед усіх захворювань респіраторної системи. Симптоми хвороби полегшують за допомогою препаратів. В Україні від ХОЗЛ  страждають 4% населення. Для лікування ХОЗЛ в програму реімбурсацію увійдуть такі ліки: Будесонід + Формотерол (Formoterol + Вudesonide)  порошок для інгаляцій, інгаляції (порошок, аерозоль), Сальметерол + Флютиказон порошок для інгаляцій). Щоб отримати електронний рецепт на препарати для лікування ХОЗЛ пацієнту необхідно звернутися до лікаря ПМД. 

Хвороба Паркінсона 

Це захворювання найчастіше зустрічається в літніх людей. Через старіння населення у всьому світі ця хвороба має чи не найбільші темпи поширення з-поміж неврологічних захворювань. Зараз не існує способу лікування хвороби Паркінсона, але доступні препарати, які допомагають полегшити симптоми та підтримувати якість життя. За статистикою МОЗ, на хворобу Паркінсона страждає понад 23 тисячі людей. Щороку про цей діагноз дізнаються про цей діагноз дізнаються від лікарів 2 500 українців. 

Оскільки пенсіонери найменш фінансово захищені, а для полегшення симптомів необхідно регулярно примати препарати  – ліки для людей з хворобою Паркінсона увійдуть в програму реімбурсації: (Біпериден (Biperiden) таблетки, Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa) таблетки (у тому числі пролонгованої дії). Щоб отримати електронний рецепт на ліки при хворобі Паркінсона слід звернутися до невролога.

Отримати ліки проти ХОЗЛ і хвороби Паркінсона за програмою реімбурсації пацієнти зможуть після оновлення реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (після його публікації на офіційному сайті МОЗ).

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для громадян, які через війну втратили доступ до медичної допомоги. Крім того, американські хірурги безкоштовно прооперують українців, які постраждали від війни.

Також Інформатор писав, як отримати імуносупресанти під час війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.