Причин кілька
В Україні зросли ціни на ліки в аптеках. Вартість медичних препаратів зросла на 20-25%. За деякими окремими позиціями зростання взагалі становить до 40%.
На цьому наголосив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, – передає Інформатор.
В Аптечній професійній асоціації стверджують, що мережі аптек націнку на препарати не збільшували. Але є низка інших факторів, які впливають на формування вартості медичних препаратів:
«Ще одна проблема – відсутність оборотних коштів у аптечних мереж. Щоб відновити роботу на деокупованих територіях, компенсувати збитки, аптечним мережам потрібні ресурси. У деяких регіонах відчувається дефіцит кадрів», – заявив Радуцький.
За його словами, обсяги продажів у аптечних мереж останнім часом знижуються - у багатьох людей сьогодні просто немає грошей, тому купують найнеобхідніше, відмовляючись, наприклад, від вітамінів. Усі ці фактори впливають на підвищення цін.
«Перевіряє обґрунтованість підвищення цін на лікарські засоби Держлікслужба. Направив до відомства звернення, щоб дізнатися, чи проводяться такі перевірки та які їх результати», – уточнив Радуцький.
Заступник керівника Держлікслужби Володимир Короленко повідомив, що фахівці щотижня проводять моніторинг вартості ліків в аптеках. Досліджують ціни на 20 основних препаратів, що найбільше користуються попитом в аптеках (серцево-судинні препарати, анальгетики, противірусні, для лікування гіпертонії, психічного здоров'я). З 24 лютого розглянуто понад 70 звернень громадян щодо підвищення цін в аптеках.
«У відповіді на моє звернення не повідомляється про результати перевірок. Наскільки я розумію, жоден оператор ринку не був притягнутий до відповідальності за необґрунтоване підвищення цін на ліки, все обмежується лише моніторингом... Останнім часом є кілька прикладів, коли державне регулювання цін призводило до виникнення дефіциту товарів, до появи чорного ринку. На мою думку, є всі передумови для зниження цін ринковими методами», – наголосив Радуцький.
З початку війни досить значна кількість аптек не відновила свою роботу.
«Необхідно, щоб повноцінно запрацювала легальна онлайн-торгівля ліками. Ще у вересні 2020 року Верховна Рада ухвалила відповідний закон, розроблений комітетом. За тиждень до війни було затверджено останні підзаконні акти, необхідні для запуску легальної торгівлі ліками через інтернет. Потрібно прискорити цей процес, адже поштові оператори поновили роботу», – сказав Радуцький.
Він додав, що деякі аптечні мережі зазнали збитків і не мають оборотних коштів. Є сенс вирішити питання про кредитування для їхньої подальшої роботи.
«Так чи інакше, проблема подорожчання медичних препаратів має залишатись у фокусі державних структур. Комітет завжди готовий до обговорення цієї проблематики з усіма сторонами», – резюмував Радуцький.
Нагадаємо, у Херсонській області зачинилися майже усі аптеки, ціни на ліки зросли вп'ятеро.
Крім того, окупанти перетворили лікарні у Криму на військові госпіталі, люди не можуть отримати допомогу.
Також Інформатор писав, що рашисти зруйнували 600 лікарень та 450 аптек в Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.