Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Щоб завоювати симпатії Сходу, президенту Володимиру Зеленському довелося б заявити про співчуття до палестинців та наводити паралелі між Тель-Авівом та москвою
Підтримка Тель-Авіву може обернутися для України значними репутаційними втратами в мусульманському світі. Проізраїльська позиція Банкової може перекреслити річні зусилля українських дипломатів із завоювання симпатій Глобального Півдня. Це стане черговим викликом, з яким зустрінеться Київ найближчим часом.
Рішуча підтримка Ізраїлю, заявлена президентом Володимиром Зеленським, чітко визначила Україну в коло союзників США та провела паралелі між іранським режимом та росією. Водночас вона ставить під загрозу підтримку Києва в мусульманських країнах, пише The Washington Post.
Туреччина, Саудівська Аравія та Катар, які останнім часом здійснили багато кроків на користь Києва, звинуватили Захід у подвійних стандартах через підтримку дій Ізраїлю в Газі. Для них Ізраїль є агресором.
«Це арабський регіон. Вони не збираються сприймати те, що говорить Байден, порівнюючи росію і ХАМАС. Вони більш схильні порівнювати росію та Ізраїль через кількість загиблих і ставлення до цивільних осіб», — заявила Ранда Слім, експерт із розбудови миру в Інституті Близького Сходу.
Водночас Київ не може заявляти про підтримку палестинців, адже це означає критику у бік Вашингтона. Підтримка Сполучених Штатів є набагато важливішою.
Прохолодне ставлення мусульманських країн накладається на падіння підтримки зі сторони американського політичного істеблішменту, де чимраз більшу роль відіграють прихильними ізоляціоністської політики з кола експрезидента Дональда Трампа. Новий спікер Конгресу Майк Джонсон виступає за розділення додаткової допомоги Україні та Ізраїлю.
Ситуацію ускладнює те, що, схоже, Тель-Авів не збирається змінювати своє ставлення до Києва, попри всі сигнали підтримки зі сторони Києва. Водночас наразі Близький Схід настільки заглиблений у протистояння Ізраїлю та ХАМАСу, що Україна випала з фокуса уваги, однак це не означає, що так триватиме довго.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.