Історія людства має стати історією миру: Зеленський звернувся до учасників саміту на Мальті

В цій країні наразі проходить зустріч західних союзників України з країнами "глобального Півдня"

Форум на Мальті
Сторони обговорюють Формулу миру Зеленського та шляхи завершення війни в Україні

В суботу, 28 жовтня, на території Мальти проходить великий мирний саміт. Там зібралися представники майже 70 країн світу - колективного Заходу та глобального Півдня - аби обговорити питання миру в Україні. До учасників заходу звернувся президент Володимир Зеленський. 

Він хоче, щоб нова історія людства була історією миру, а сама формула миру стала універсальною. Про це йдеться у відеозверненні, яке голова держави опублікував на своєму Telegram-каналі.

Зеленський назвав точну цифру країн, які долучилися до зустрічі щодо обговорення української Формули миру. Це 66 країн, серед яких представники Заходу та глобального Півдня. Нагадаємо, що обговорення триває на рівні спецпредставників та радників.

"Дякую кожній державі та міжнародній організації, які представлені на Мальті. Загалом майже 70 світових субʼєктів уже приєдналися до процесів щодо Формули миру", - зазначає Зеленський. 

Він сказав, що є загальновідома теза: мовляв, історія всього людства - це історія безкінечних воєн. Однак рано чи пізно це повинно припинитися.

"Я прагну, щоб ми всі могли одного дня сказати: відтепер історія людей – це історія виключно миру", - сказав Зеленський. 

Президент каже, що Україна прагне до цього. Як прагне цього й все міжнародне право та його фундамент, тобто статут ООН. Однак останній, на жаль, працює геть не так, як це потрібно. 

"Чи працює Статут ООН? І в нас, в Україні, і на Близькому Сході, і в країнах Африки відповіддю на це питання є плач матерів, які ховають своїх синів і доньок, вбитих війнами, і розпач дітей, яких війни роблять сиротами. Ми можемо й повинні дати іншу відповідь", - впевнений Зеленський. 

Український лідер нагадав, що рік тому він запропонував свою формулу миру. Це 10 пунктів, які охоплюють усі аспекти агресії рф проти України та які засновані на цілях і принципах Статуту ООН, на сенсах та змісті, схвалених світом резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

"Дедалі більше країн світу та міжнародних організацій приєднуються до роботи заради реалізації Формули миру. І результатом саме цих спільних дій може стати відновлення територіальної цілісності нашої держави та повної сили міжнародного права, тобто надійного й справедливого миру", - резюмував свій виступ Зеленський. 

 

Саміт миру на Мальті: що відомо 

Нагадаємо, що наразі на Мальті проходить важлива зустріч з приводу миру в Україні. На ній представники різних світових полюсів (західних країн та держав глобального Півдня) консультуються та обмінюються думками стосовно ситуації довкола війни з рф. 

Зеленський не оголошував повний список гостей цього форуму. Однак відомо, наприклад, що серед учасників не було представників Китаю. Це дуже поганий знак: як би там не було, Китай сьогодні - друга, а по ряду показників вже й перша держава світу. Завершити війну з рф без посередництва та участі КНР навряд чи вдастсься. 

Україна планує, що на цій зустрічі буде вирішено питання про проведення глобального мирного саміту. Скоріше за все, це станеться вже в наступному, 2024 році. 

"Переговори допоможуть оцінити здатність України та Заходу заручитися постійною та ширшою підтримкою, особливо на Глобальному Півдні, оскільки конфлікт в Ізраїлі домінує у заголовках, переміщуючи фокус із Києва", - пише агентство Reuters.

Сама ж Мальта - це невеличка острівна країна в Середземному морі біля берегів Італії. Вона є членом ЄС, однак не є членом НАТО, що робить її гарним майданчиком для подібних переговорів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube