“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Як швидко Україна може вступити до НАТО?
30 вересня президент Володимир Зеленський оголосив про подачу Україною заявки на пришвидшений вступ до Північноатлантичного альянсу. 1 жовтня, Міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила, що заявка на вступ до НАТО вже на шляху до Брюсселя.
Заявка України про прискорений вступ до НАТО вже найближчим часом надійде до штаб-квартири Альянсу. Про це міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розповіла в ефірі телемарафону.
"Звернення вже на шляху до Брюсселя, все оформлено, воно вже найближчим часом надійде до штаб-квартири та країн-союзників", - заявила міністерка.
Зеленський вважає, що пришвидшений порядок можливий, бо цього року Фінляндія і Швеція почали приєднання до альянсу без плану дій щодо членства. Однак, адміністрації США зізналися: заява України про вступ до НАТО стала несподіванкою. Пише Politico.
Відтак, журналісти видання запитали спікерку США Ненсі Пелосі про її підтримку вступу України до НАТО, проте чіткої відповіді на це питання так і не отримали.
«Ми дуже віддані демократії в Україні», – сказала Пелосі. «Давайте виграємо цю війну. Але я був би за те, щоб вони мали гарантію безпеки».
Питання про гарантії безпеки найбільш болюче та найбільш проблемне з першого дня війни Росії проти України. Вступ Фінляндії та Швеції до альянсу США та Велика Британія підтримали. Відтак, обидві країни отримали тимчасові гарантії, які діятимуть до моменту прийняття в альянс. Опісля, Фінляндія та Швеція вже зможуть гарантувати свою підтримку іншим членам НАТО в разі нападу на них. Проте, відкритим залишається питання чи готові будуть країни, які надали гарантії безпеки Фінляндії та Швеції, надати такі ж гарантії Україні. Рішення про членство будуть приймати всі 30 союзників. Від відповіді на це запитання може залежати не лише розвиток євроатлантичної інтеграції України, а й зрештою, розв'язок війни.
Нагадаємо, рішення подати заявку до НАТО Зеленський оголосив після проголошення анексії путіним Луганської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей.