“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Як швидко Україна може вступити до НАТО?
30 вересня президент Володимир Зеленський оголосив про подачу Україною заявки на пришвидшений вступ до Північноатлантичного альянсу. 1 жовтня, Міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина повідомила, що заявка на вступ до НАТО вже на шляху до Брюсселя.
Заявка України про прискорений вступ до НАТО вже найближчим часом надійде до штаб-квартири Альянсу. Про це міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розповіла в ефірі телемарафону.
"Звернення вже на шляху до Брюсселя, все оформлено, воно вже найближчим часом надійде до штаб-квартири та країн-союзників", - заявила міністерка.
Зеленський вважає, що пришвидшений порядок можливий, бо цього року Фінляндія і Швеція почали приєднання до альянсу без плану дій щодо членства. Однак, адміністрації США зізналися: заява України про вступ до НАТО стала несподіванкою. Пише Politico.
Відтак, журналісти видання запитали спікерку США Ненсі Пелосі про її підтримку вступу України до НАТО, проте чіткої відповіді на це питання так і не отримали.
«Ми дуже віддані демократії в Україні», – сказала Пелосі. «Давайте виграємо цю війну. Але я був би за те, щоб вони мали гарантію безпеки».
Питання про гарантії безпеки найбільш болюче та найбільш проблемне з першого дня війни Росії проти України. Вступ Фінляндії та Швеції до альянсу США та Велика Британія підтримали. Відтак, обидві країни отримали тимчасові гарантії, які діятимуть до моменту прийняття в альянс. Опісля, Фінляндія та Швеція вже зможуть гарантувати свою підтримку іншим членам НАТО в разі нападу на них. Проте, відкритим залишається питання чи готові будуть країни, які надали гарантії безпеки Фінляндії та Швеції, надати такі ж гарантії Україні. Рішення про членство будуть приймати всі 30 союзників. Від відповіді на це запитання може залежати не лише розвиток євроатлантичної інтеграції України, а й зрештою, розв'язок війни.
Нагадаємо, рішення подати заявку до НАТО Зеленський оголосив після проголошення анексії путіним Луганської, Донецької, Запорізької і Херсонської областей.