Щоб стримати ЗСУ, Путін анексував території та може застосувати ядерну зброю, - ISW

Кремлівський диктатор хоче заморозити конфлікт на лінії фронту, щоб поповнити резерви своєї армії

Щоб стримати ЗСУ, Путін анексував території та може застосувати ядерну зброю, - ISW

Президент Росії Володимир Путін своїм рішенням про анексію планує стримати контрнаступ ЗСУ та заморозити конфлікт на лінії фронту. Якщо ж цього не станеться, він може вдатися до застосування ядерної зброї.

Про це заявляють у щоденному звіті ISW.

Проаналізувавши виступ очільника Кремля на зборах по анексії 4-х українських областей, аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що Путін, ймовірно, анексуючи території України, хоче заморозити війну вздовж нинішньої лінії фронту та дати час для російської мобілізації та відновлення російських сил. Анексія частини чотирьох українських областей не означає, що Путін відмовився від своєї заявленої мети знищити українську державу. Як повідомляв ISW у травні, якщо анексія Путіним окупованої України стабілізує конфлікт на нових лініях фронту, "Кремль може відновити свої сили та відновити вторгнення в Україну в найближчі роки".

Яка ймовірність застосування Росією ядерної зброї

Путін натякнув на готовність Росії використовувати «всі доступні засоби» для захисту російської території, на яку претендує, про що часто говорять у Кремлі.

Путін може застосувати кілька тактичних ядерних боєприпасів в Україні, щоб досягти бажаного оперативного ефекту — заморожування лінії фронту та припинення українських контрнаступів. Але оперативний ефект мав би переважити потенційно дуже високу вартість можливої ​​відплати НАТО. Путін може спробувати здійснити ядерний терористичний удар проти одного чи кількох великих українських населених пунктів або критичної інфраструктури, сподіваючись змусити Україну здатися або змусити Захід припинити допомогу Україні. Однак такі атаки навряд чи змусять Україну чи Захід здатися, і це будуть величезні ризики, на які Путін історично відмовлявся йти.

Таким чином, Путін з більшою ймовірністю використає ядерну зброю, щоб змінити оперативне середовище, якщо він її взагалі використає. У президента РФ є два основних варіанти застосування тактичної ядерної зброї: нанесення ударів по ключовим українським наземним лініям зв’язку та командним центрам для паралізації наступальних операцій України або нанесення ударів по зосередженню основних українських сил поблизу лінії зіткнення.

Одна ядерна зброя не буде вирішальною проти жодної з цих цілей. Путіну, ймовірно, знадобиться застосувати кілька тактичних ядерних боєприпасів по всій Україні, щоб досягти значних ефектів і порушити здатність України вести контрнаступ. Імовірно необхідний масштаб використання ядерної зброї підвищить ризики відплати Заходу, ймовірно, збільшивши потенційні витрати, які Путін повинен буде порівняти з ймовірними тимчасовими вигодами, які можуть дати самі удари.

У найкращому випадку використання ядерної зброї Росією заморозить лінії фронту на їхніх нинішніх позиціях і дозволить Кремлю зберегти свою нині окуповану територію в Україні.

Аналітики переконані, чим більше Путін упевнений, що використання ядерної зброї не досягне вирішальних наслідків, а спричинить пряме звичайне військове втручання Заходу в конфлікт, тим менша ймовірність того, що він здійснить ядерний удар.

Нагадаємо, у Білому домі заявили, що сприймають нові ядерні погрози путіна серйозно. Водночас їх назвали "типовими" та "безвідповідальними". Також пригрозили серйозними наслідками. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube