Захисники наполягають на необхідності якнайшвидше передати Україні літаки F-16, що здатні протистояти бомбардувальникам
Росіяни все частіше застосовують на лінії зіткнення керовані авіабомби. Причому якщо півроку тому випадки скидання таких припасів були одиничними, то сьогодні йдеться вже про сотню таких бомб на день. У Повітряних силах України називають це реальною проблемою, наголошуючи, що західні партнери мають її усвідомити та вжити заходів.
Про загострення проблеми з керованими бомбами повідомив в ефірі телемарафону речник Повітряних сил України Юрій Ігнат. Він стверджує: агресор застосовує їх на лінії фронту, зокрема на південному напрямку. Це ускладнює становище українських захисників.
"Те, що ми зараз спостерігаємо на півдні країни, - це застосування авіаційних засобів ураження, передовсім керованих авіабомб. Вчора (в суботу, 2 грудня. - Ред.) дуже багато запущено в сторону півдня. КАБ летить неточно, але це 500-кілограмова бомба. Вибухівки там багато, і вони беруть масованими ударами. Було вже близько сотні за добу показників скидання бомб. Тому це реальна проблема", - зазначив Юрій Ігнат в ефірі телемарафону.
Речник Повітряних сил акцентував на тому, що на застосування супротивником керованих авіабомб потрібно звернути увагу західних партнерів України. Адже наразі йдеться саме про скидання таких засобів ураження з ворожих літаків. А це означає, що Україні потрібно якнайшвидше допомогти з протиавіаційними заходами.
"Це меседж до західних партнерів про те, що нам потрібна зброя, далекобійні системи протиповітряної оборони, і якнайшвидше F-16, що могли б протистояти російським літакам", - зазначив Ігнат.
Додамо, що ще у вересні президент Володимир Зеленський доручив знайти засоби протидії російським керованим авіаційним бомбам. Тоді Верховний головнокомандувач провів селекторну нараду, на якій заслухав доповідь по ситуації в Херсонській області, де супротивник "продовжує тероризувати території, до яких здатен дотягнутися".
За словами Зеленського, станом на вересень на добу зс рф скидали на українські позиції 26 таких бомб. Вже наприкінці жовтня кількість на добу зросла до 32. Наразі їх кількість зросла до сотні. Росіяни здатні наносити удари такими засобами з відстані близько 50 км від лінії бойового зіткнення, з висоти понад 10 тисяч метрів.
Бомба здатна пролетіти приблизно 70 км, і можливостей української авіації наразі недостатньо, щоб збивати ворожі бомбардувальники з такої відстані. Проте, як писав Інформатор, такі можливості є в західних F-16, що здатні перехоплювати російські літаки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.