Вже 10 країн ЄС виступили проти купівлі російського газу: що потрібно для повної заборони

Десять європейських держав, включаючи Швецію, Польщу та країни Балтії, наполягають на запровадженні заборони імпорту російського трубопровідного та скрапленого природного газу

ЄС виступили проти газу з РФ
Трубоукладач Газпрому заходить до Європи у супроводі бойових кораблів

Десять країн ЄС закликали повністю припинити закупівлю російського газу. При цьому з моменту початку військової агресії Росії проти України, держави Європейського Союзу витратили понад 200 мільярдів євро на імпорт російського газу та нафти. Тому країни Європи звернулися до Євросоюзу із закликом запровадити повну заборону на постачання російського природного газу через трубопроводи, а також скрапленого газу.

Цю інформацію поширило видання Bloomberg. Ідея повної заборони має на меті перекрити джерела фінансування Кремля, який продовжує агресію проти України.

"Коаліція з десяти європейських країн виступає за посилення санкцій проти Росії шляхом обмеження імпорту природного газу, а також за розширення цінових обмежень на нафту. Серед підписантів цього заклику – Швеція, Ірландія, Польща та три балтійські держави. Вони пропонують повністю заборонити ввезення трубопровідного і скрапленого газу до ЄС, щоб позбавити Кремль фінансових ресурсів, які використовуються для фінансування війни в Україні", – йдеться у статті.

На даний момент санкції ЄС не стосуються газового імпорту, оскільки деякі країни блоку продовжують використовувати російське паливо для власних потреб. Але для запровадження повної заборони необхідна згода всіх 27 країн-членів Євросоюзу.

"В якості кінцевої мети слід якомога швидше зупинити імпорт російського газу та скрапленого природного газу. У разі неможливості негайної заборони можливий поетапний відхід від використання російського газу відповідно до дорожньої карти програми RePowerEU", – зазначається в документі.

Серед країн, які підтримали цей заклик, також є Данія, Фінляндія, Чехія та Румунія. Окрім цього, учасники ініціативи наполягають на поширенні майбутніх санкцій ЄС на російські танкери, які транспортують скраплений газ, включаючи заборону їх обслуговування в європейських портах.

Які країни продовжують купувати російський газ

У документі наголошується, що від початку війни Росії проти України країни ЄС витратили понад 200 мільярдів євро на імпорт енергоресурсів із РФ. Раніше повідомлялося, що прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив про домовленість із Росією щодо постачання газу.

Також зазначалося, що Білий дім прокоментував припинення транзиту газу через територію України. За словами речника Ради національної безпеки США Джона Кірбі, це стало однією з найбільш витратних поразок Москви. Такий крок Києва позбавить росіян $6,5 млрд доходів. Водночас у США прагнуть збільшити енергопостачання у країни ЄС, щоб зробити Європу менш залежної від російських енергоресурсів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube