Вступайте куди хочете, але чекайте на відповідь: росія погрожує Боснії щодо бажання вступити в НАТО

Читать на русском

На думку рф, все у світі робиться проти неї

Читать на русском
Вступайте куди хочете, але чекайте на відповідь: росія погрожує Боснії щодо бажання вступити в НАТО
Вступайте куди хочете, але чекайте на відповідь: росія погрожує Боснії щодо бажання вступити в НАТО

На думку рф, все у світі робиться проти неї

Російський посол у Боснії і Герцеговині Ігор Калабухов з нагоди російського «Дня дипломатії» випустив текст з погрозами для країни, в якій перебуває. Зокрема, він заявив, що Боснія начебто має право вступати в будь-який альянс, який забажає. Водночас, у разі вступу у «вороже» об’єднання країні варто чекати на «відповідну реакцію». 

Про це Калабухов написав у тексті, який опублікували 7-го лютого. Варто згадати, що для рф ворожими є будь-які об’єднання, якими вона не керує, що зводить заяву посла до очевидного «вибору»: «або вступайте до нас, або вам буде погано».

Зокрема, на початку тексту посол рф заявляв про начебто «свободу у виборі» для Боснії. Написано все красивими словами про те, що «росія прийме вступ Боснії і Герцеговини до будь-якої організації та об’єднання з щирою радістю». Проте, далі звернення мало значно менше дружніх намірів. Калабухов натякнув, що вступ до «ворожої до рф» організації матиме наслідки через «право росії захистити себе». 

«Тут можна заперечити, що гіпотетично входити в НАТО чи ЄС можна з абсолютно іншими намірами, які не мають жодного стосунку до Росії… Але будьмо реалістами – якщо умовний Брюссель чи Вашингтон накажуть розгорнути ядерні системи з ракетами, націленими на Москву, то умовне Сараєво, увійшовши до організацій під їхнім керівництвом, буде змушене це зробити. Тож так, вибір вільний, але, будь ласка, не обмежуйте нас у праві на відповідь», – каже представник московії.

Варто просто згадати, що для рф всі альянси автоматично стають ворожими, якщо її там немає. Посол росії далі вирішив «заспокоїти» всіх, заявивши, що запускати ядерну зброю ніхто не буде, поки не з'явиться «100% впевненість в реальності підлих планів знищення нашої країни». Водночас, росія славиться вмінням намалювати для себе докази та заявити про таку впевненість, тож ситуації це зовсім не змінило.

Що цьому передувало

Боснія та Герцеговина наразі офіційно бере участь у плані дій щодо членства в НАТО. Проте, прогрес у цьому питанні на разі доволі незначний. Загалом, боснійські серби виступають проти членства в НАТО. Крім цього, вони також відмовилися приєднуватися до санкцій проти рф

Водночас, раніше Боснія вислала ноту протесту Чорногорії. Це пов’язано з присутністю її міністрів на сепаратистському святі, же нагородили путіна. Такий вчинок визнали актом неповаги до інституцій Боснії і Герцеговини. 

Нагадаємо, що віцепрезидентка США їде до Німеччини, де говоритиме про нову допомогу Україні — ЗМІ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.