Все підписано: у Зеленського заперечили зраду щодо саміту НАТО

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк запевнив, що Україна отримала від НАТО гарантії безпеки. Ці гарантії передбачають консультації, двосторонню підтримку на будь-якому рівні, поки Україна не виграє війну

Подоляк і НАТО
У Зеленського заперечили зраду щодо саміту НАТО

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк запевнив, що Україна отримала від НАТО гарантії безпеки. Усі необхідні документи підписано, і вони передбачають консультації, двосторонню підтримку на будь-якому рівні, поки Україна не виграє війну. Про це радник ОП Михайло Подоляк повідомив в інтерв'ю 24 Каналу.

Подоляк наголосив, що українці хотіли побачити чіткий юридичний документ, де є підписи 32 країн НАТО – і місце для України. Цього немає, але є значно важливіше.

"Вони нам на різних рівнях прямо сказали: "Виграєте війну – член НАТО". Без сумніву. Вони дають нам довгострокові, ситуативні гарантії, конкретні пакети зброї. Вони так і говорять, відкрито", – сказав радник голови ОП.

Він навів приклад генсека НАТО Єнса Столтенберга, назвавши його абсолютно свідомою проукраїнською людиною. Генсек НАТО сам чітко говорить, що саме зараз є важливим для України.

"Він каже, на яких пакетах збройної допомоги потрібно дотиснути. Він сам говорить про те, що ми маємо отримати ще більше ППО – і ми отримуємо Patriot. Маємо отримати ATACMS. Франція робить фундаментальний крок – віддає нам далекобійні ракети", – запевнив Подоляк.

Що важливо, у НАТО готові брати на себе грошові зобов'язання, аби Україна могла протистояти будь-кому, маючи на це спроможності.

Це є значним прогресом у відносинах між Україною та НАТО. Гарантії безпеки, які отримала Україна, допоможуть їй захистити себе від російської агресії та рухатися далі до членства в НАТО.

Гарантії безпеки для України

Країни Великої сімки (G7) домовилися про надання Україні довгострокових гарантій безпеки. Ці гарантії включають постачання передової військової техніки, підготовку українських військових, обмін розвідувальними даними та допомогу в кіберзахисті.

Крім того, країни G7 зобов'язали Україну провести реформи, зокрема в судовій системі та контролі над збройними силами. G7 обіцяє допомогти Україні з цим.

Домовленості також спрямовані на створення конкретного шляху для вступу України до НАТО. У домовленостях міститься зобов'язання "направити запрошення" нашій країні щодо членства в Альянсі. Зазначається, що його направлять тоді, коли союзники погодяться, а відповідні умови будуть виконані.

В рамках угоди, країни G7 також планують розширити тренування і військові навчання, а також сприяти розвитку української промисловості. Країнам, які не є членами G7, пропонується узгодити власні зобов'язання в галузі безпеки безпосередньо з Україною.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що президент Володимир Зеленський подякував НАТО за скасування ПДЧ і попросив більшої конкретики з членством.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube