Що Україна отримала від саміту НАТО: позитивні підсумки від Зеленського

Читать на русском

Президент заявив, що нас запросять в НАТО, коли закінчиться війна. Але запросять - це точно

Читать на русском
Володимир Зеленський
Володимир Зеленський на саміті НАТО у Вільнюсі/Фото: EPA UPG

Президент заявив, що нас запросять в НАТО, коли закінчиться війна. Але запросять - це точно

У середу, 12 липня, у Вільнюсі завершився дводенний саміт НАТО, на який покликали й Україну. Очікуваного запрошення до Альянсу ми не отримали. Конкретики щодо виконання умов - також. Але є й позитивні моменти, вважає президент України Володимир Зеленський. 

У своєму Telegram-каналі він коротко підсумував результати цього саміту. 

"Що ми отримали від Саміту? Підтримку лідерів і недвозначність того, що Україна буде в НАТО", - написав він. 

По щирості, українці знали це й до саміту. Адже декларативно партнери та генсек Альянсу Єнс Столтенберг неодноразово робили такі заяви. Але всіх хвилювало головне питання - коли? 

"Коли це буде? Я вважаю, що ми будемо в НАТО, щойно безпекова ситуація стабілізується. Простою мовою – тоді, коли закінчиться війна, Україну точно запросять в НАТО, і Україна точно стане членом Союзу. Жодної іншої думки я сьогодні не чув", - зазначив Зеленський. 

За його словами, загалом на саміті ми отримали дуже потрібний вагомий успіх для України.  Сьогодні є гарантії безпеки для України на час руху в НАТО - дуже важливий пакет гарантій. Ми погоджуємо з "Великою сімкою" основу архітектури гарантій, а далі будемо їх розшивати двосторонніми та багатосторонніми домовленостями з партнерами.   

"Українська делегація повертається додому зі значною безпековою перемогою для наших людей, для нашої держави. Це відкриває для нас абсолютно нові можливості безпеки", - наголосив президент. 

Важкі кроки до Альянсу

Нагадаємо, члени НАТО на саміті у Вільнюсі не надали точного формулювання умов вступу України до Альянсу з огляду на те, що ситуація на фронті є "динамічною". З цього приводу Володимир Зеленський висловився доволі гостро. Він сказав, що Україні потрібна конкретика. А ще - ефективна зброя. І наразився на критику з боку британського міністра оборони: Бен Воллес грубо відповів, що НАТО - не Amazon і не магазин з продажу зброї. Тому Україна має бути вдячною за ту допомогу, яку отримує. 

Але важливо те, що партнери погодили скасування Плану дій по членству для вступу України до Альянсу. Це, за словами Зеленського, демонструє готовність прийняти нас в Альянс. 

Також, як писав Інформатор, на саміті країни "Великої Сімки" проголосили, що беруть на себе зобов'язання захищати Україну під час війни. Також це ймовірно у випадку нового нападу росії. Такі гарантії безпеки підписали США, Канада, Японія, Великобританія, Німеччина, Франція та Італія.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.