Все частіше ППО збивають усі російські ракети, що летять на Дніпро. У чому секрет та чи буде так завжди?

Все частіше ППО збивають усі російські ракети, що летять на Дніпро. У чому секрет та чи буде так завжди?

Читать на русском

Що означає для української армії такий успіх у роботі ППО?

Читать на русском
Все частіше ППО збивають усі російські ракети, що летять на Дніпро. У чому секрет та чи буде так завжди?

Що означає для української армії такий успіх у роботі ППО?

Те, що над Дніпром збили всі п'ять випущених містом ракет - це випадковість чи суперзброя, яку ми нарешті отримали? Із таким питанням ми звернулися до експертів. Водночас ми проаналізували подробиці того, що сталося у ніч проти 3 вересня. Нагадамним, 3 вересня росіяни запустили на Дніпро 5 ракет. Всіх їх знищила система ППО. Про це сповістив міський голова Борис Філатов.  Він також нагадав, що система ППО над містом знищила всі запущені ракети також 5 липня та 20 серпня. 

Суперзброї поки що немає, проте є суперлюди

За словами військового експерта Олега Жданова, наразі в Україну ще не прибули новітні протиракетні комплекси, наприклад, NASAMS, які нам обіцяли США. Експерт нагадав, що минулого тижня по Дніпру було випущено 5 ракет, з яких 4 збили, а одна все ж таки долетіла. Тому сьогоднішні збиті ракети - це висока кваліфікація бійців ППО. Успіх складається з багатьох факторів:реакція на ракети, що летять здалека, вчасно піднята авіація, розвідка. 

“3 тисячі ракет выпущено по території України. З кожною ракетою вони набувають досвіду”, - зазначає Жданов. 

Голова Українського центру безпек та співпраці Сергій Кузан також звернув увагу на майстерність бійців наших повітряних сил, незважаючи на те, що ми досі не отримали системи західного озброєння. Він повідомив, що командування робить все для того, щоб “сліпих зон” було менше. Це складно, адже росіяни обстрілюють нас з трьох боків: півночі, півдня (акваторія Чорного моря) та зі сходу (територія рф). Закрити всю територію України, яка за європейськими мірками є дійсно великою, складно. Тим паче жодна система ППО в світі не забезпечує 100% захисту. Навіть “залізний купол” ефективний на 75%. А ми використовуємо радянські системи. 

“І те, що демонструють сьогодні наші повітряні сили в плані захисту нашого неба - це феноменально. І це те, що визнають наші західні партнери. Тому що вони навіть не очікували, що старими ресурсами ми зможемо робити те, що ми робимо”, - зазначає фахівець. 

Чи потрібні Україні західні системи оборони?

Отже, наші протиповітряні сили дуже швидко вчаться і впроваджують нові практики з питання по закриттю неба. Чи означає це те, що вони можуть компенсувати брак сучасних систем оборони? Ні. Сергій Кузан прогнозує, що наступного разу росіяни будуть іншим маршрутом запускати ракети, робити більш масованим обстріл, щоб перевантажити ППО і відволікати нас. Вони можуть запускати високоточні ракети, для тих же “калібрів” можна задавати траєкторію та змінювати її. І чим більше систем ППО у нас буде, тим менше буде “сліпих зон”. Західні системи допоможуть закривати основні місця і збивати ракети, тільки-но вони потраплять в радіус дії цих систем. 

Невиправдані сподівання ворога

Голова Українського центру безпек та співпраці пригадав, як в лютому і торік ми постійно чули про те, що у росіян є багато ракет на озброєнні. Навіть західні експертні кола обговорювали, як вони можуть вдарити по аеродромах, знищити системи ППО, а потім бомбардувати Україну за допомогою авіації. Росіяни так само були прихильниками цієї ідеї. Вони приготували свою авіацію і взяли під свій контроль летовища в Білорусі. Вони думали, що будуть почуватися вільно в Українському небі, але що сталося? 

“Ми підняли нашу авіацію, заховали її, і навіть після того, як росіяни нанесли масованих ударів, нам вдалося зберегти не лише нашу армійську авіацію, а й нашу систему ППО. І з того часу ми її постійно вдосконалюємо. І цей відсоток ракет означає, що цю операцію росіяни провалили. Честь і слава нашим ППО”, - сказав Сергій Кузан.

Про те, як ніч минула на Дніпропетровщині, читайте тут. Також дізнайтеся про актуальну ситуацію на півдні України

Авторка: Софія Єлагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.