В Лондоні вважають, що наразі з Брюсселем не вийде домовитися на вигідних умовах
Велика Британія повернулася до політики тіснішої співпраці з Євросоюзом і між країнами суттєво потеплішали стосунки. Ключову роль у цьому процесі відіграє позиція прем'єр-міністра Ріші Сунака, і це не подобається правому крилу його партії. Більшість британців підтримують повернення до ЄС, однак наразі політична еліта країни не бачить для цього достатніх передумов.
Видання Politico зазначає, що в часи уряду Ріші Сунака відносини між Лондоном та Брюсселем суттєво потеплішали, тепер вони значно кращі, ніж це було за епохи Бориса Джонсона чи Ліз Трасс. Велика Британія прийняла важливу Віндзорську рамкову угоду з Брюсселем і нарешті розв'язала торговельні проблеми в Північній Ірландії після Brexit. Лондон підписав угоду про Ла-Манш, яка регулює спільну боротьбу з нелегальними мігрантами. Британія також доєдналася до дослідницьких програма ЄС «Коперник» та «Горизонт». На розгляді перебуває також низка інших рішень, які можуть покращити співпрацю.
Видання вважає, що причиною зміни політики взаємин із Євросоюзом стала особиста позиція Сунака, який протистоїть потужному крилу євроскептиків у своїй партії торі. Однак ця зміна політики Лондона не така суттєва, як цього можуть очікувати єврооптимісти.
Політичний конкурент Сунака, лідер Лейбористської партії Кір Стармер, заявив, що підтримує кроки до тісніших взаємин Британії та ЄС і в разі перемоги використає владу, аби їх покращити. Обидві партії вважають, що наразі повернення до ЄС невигідне Британії, адже Брюссель менше зацікавлений іти на компроміси щодо спірних питань. Однак можливе нарощування співпраці в різних сферах, зокрема в обороні.
Понад 60 % британців позитивно ставиться до ідеї повернення в ЄС. Вони вважають, що вихід із Євросоюзу негативно позначився на бізнесі: Британія була однією з останніх країн "Великої сімки", яка впоралася з наслідками пандемії, а інфляція була вищою, ніж у більшості країн СЄ.
У суботу, 23 вересня в Лондоні відбулася багатотисячна акція на протесту проти Brexit — Національний марш приєднання (NRM). Мітингувальники в синьо-жовтому одязі та з символікою ЄС закликали розпочати процедуру повернення до союзу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.