Зазначається, що всі подібні зустрічі проводилися таємно на території третіх держав
Велика Британія, надаючи неоціненну допомогу Україні у війні проти росії, водночас вела переговори з державою-агресоркою. Робила це таємно ще від початку повномасштабного вторгнення. Залаштункові зустрічі дипломатів відбувались на нейтральній території - переважно в Австрії або ж у США. На них обговорювали питання, які стосуються війни.
Про ігри британської дипломатії повідомляє iNews. Журналісти посилаються на дипломата, який брав участь у цих зустрічах. Імені його не називають, зазначають лише, що чоловік працює в Управлінні закордонних справ, співдружності та розвитку (FCDO).
"Зустрічі організовували для обговорення питань безпеки як для Великої Британії, так і на міжнародному рівні. Переговори переважно стосувалися дефіциту зерна та ядерної безпеки. Великобританія жодного разу не намагалася вступити в мирні переговори навколо пошуку дипломатичного припинення конфлікту. Ми підтримуємо контакт (з росією - Ред.) і вважаємо вкрай важливим підтримувати відкритий діалог під час війни в Україні", цитує видання анонімного співрозмовника.
Також дипломат каже, що уряд Великобританії мав мінімальні дипломатичні взаємодії з росією після початку повномасштабної війни в Україні. І дипломати зустрічались лише тоді, коли це було абсолютно необхідно для життєво важливих інтересів безпеки Сполученого Королівства або питань міжнародної безпеки.
Журналісти iNews нагадують, що 2018 року Великобританія вислала 23 російських дипломатів. Це сталося після того, як у Солсбері проти Сергія Скрипаля, колишнього шпигуна, було застосовано нервово-паралітичну речовину російського виробництва. Далі росія володимира путіна стала міжнародним ізгоєм після її жорстокого вторгнення в Україну. Тож, радше за все, уряд спробував знайти золоту середину між покаранням росії та підтримкою конструктивних зв’язків з нею. І дипломатичні канали залишалися відкритими, але - таємними, щоб не дратувати суспільство.
Цікаво, що інформація про таємні переговори за кавою у Відні проникли у пресу через тиждень після того, як офіційні особи з росії та Великобританії приєдналися до світових лідерів на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Журналісти пишуть, що на цьому заході міністр закордонних справ росії Сергій Лавров, під час зустрічі з генеральним секретарем Ліги арабських держав Ахмедом Абу аль-Гейтом, цинічно пожартував про те, "наскільки ізольованою є росія від світу". Ці слова та інтонація, з якою вони прозвучали, спонукали журналістів поставити незручні питання представникам своєї дипломатії і навіть міністерства оборони. І перші, і другі зізнались, що переговори час від часу відбваються.
Колишній офіцер розвідки, який зараз працює з урядом Великої Британії з питань безпеки, сказав, що дипломатичні переговори є «хорошою річчю» під час вторгнення Росії в Україну, оскільки міжнародне співтовариство намагається вирішити проблеми, пов’язані з ядерною війною та експортом зерна.
"Дипломатичні відносини все ще діють. І підтримувати контакт, мабуть, добре", - таку інормацію надав iNews співрозмовник із британської розвідки.
Справу колишнього прем'єр-міністра Бориса Джонсона, який став великим другом нашої країни від перших днів великої війни, продовжує Ріші Сунак. І підтримка Великої Британії є однією з найбільших у світі за обсягом - відразу ж після США.
Уряд Великобританії у липні повідомив про новий пакет допомоги для України на суму 65 мільйонів доларів. Йдеться про додаткові боєприпаси для танків Challenger 2, понад 70 бойових машин, транспорт матеріально-технічного забезпечення та інше. Також впродовж трьох років Сполучене Королівство надасть Україні фінансову допомогу на 3 мільярди доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.