Вперше в історії виписано штраф за космічне сміття. І це лише початок

Компанія з США заплатить 150 тисяч доларів за неробочий супутник

Космічне сміття та штраф
В космос запущено понад 10 000 супутників, причому більше половини з них зараз не використовуються

Федеральна комісія зі зв'язку США (FCC) вперше оштрафувала компанію за космічний сміття. Та виписали штраф у 150 тисяч доларів за нездатність адекватно впоратися з виведенням супутника EchoStar-7 з орбіти, запущеного в 2002 році.

За інформацією FCC, у 2012 році Dish пообіцяла підняти EchoStar-7 на 300 км вище за його поточну орбіту. Однак у апарату вистачило палива для набору лише 120 км. Цей інцидент у Комісії назвали "проривним" рішенням, яке демонструє, що державні органи мають повноваження для боротьби з космічним сміттям. І це перший випадок, коли американські регулятори виписали такий штраф, йдеться у BBC.

"Це перший крок у боротьбі з космічним сміттям", - йдеться у прес-релізі FCC.

Доктор Меган Арго, старший викладач астрофізики Університету Центрального Ланкашира попередив, що призначений штраф не буде одноразовим - іншим фірмам із власними супутниковими угрупованнями також слід належним чином зводити пристрої з орбіти.

"Той факт, що FCC фактично вперше застосували свої регулюючі повноваження, напевно, принаймні змусить решту галузі встати та звернути увагу", - сказав доктор Арго. 

За оцінками Європейського космічного агентства (ЕКА), з моменту першого запуску в 1957 році в космос було запущено понад 10 000 супутників, причому більше половини з них зараз не використовуються. За даними NASA, тут знаходиться понад 25 000 шматків космічного сміття довжиною понад 10 см.

Він включає такі речі, як старі супутники і частини космічних кораблів
Він включає такі речі, як старі супутники і частини космічних кораблів

"Навіть шматочок фарби, що летить у неправильному напрямку з орбітальною швидкістю, яка становить 28163 км. на годину, може потрапити у астронавта, що виходить у відкритий космос. Це може виявитися фатальним", - сказав голова NASA Білл Нельсон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube