Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) підрахував, що у 2023 році Україні доведеться купувати 5 мільярдів кубів газу
"Нафтогаз" прагне у 2023 році відмовитися від імпорту газу. Це вдасться зробити завдяки внутрішньому видобутку. Такий крок Україна зробить вперше в історії.
Про це розповів голова компанії Олексій Чернишов виданню Bloomberg. Він зазначив, що для виконання цього плану "Нафтогазу" необхідно збільшити видобуток на 8%, а приватним компаніям на 16%.
Якщо спроба уникнути імпорту газу виявиться успішною — це буде першим таким випадком в історії України. Торік Міжнародний валютний фонд (МВФ) підрахував, що у 2023 році Україні потрібно буде купувати 5 мільярда кубів газу. "Нафтогаз" очікує стільки ж за найгіршим сценарієм.
Зазначається, що в останні місяці компанія вже імпортувала менше газу, ніж планувала. За словами Чернишова, з кінця жовтня 2022 року "Нафтогаз" придбав близько половини з 2 мільярдів кубометрів палива, які планувала закупити. Ситуація, що склалася цієї зими, вплинула на план компанії уникнути імпорту, хоча є ймовірність, що все ж таки доведеться закупити 2 мільярди кубометрів газу.
"Але це не є нашим основним планом. Ми повинні покладатися на самих себе", — вважає Чернишов.
Також Чернишов розповів, що наразі Уряд має 177 мільярда гривень боргу перед "Нафтогазом", а муніципалітети та компанії, що розподіляють газ, заборгували 112 мільярда гривень. Заборгованість сформувалася внаслідок рішення уряду заморозити тарифи на комунальні послуги для населення і самостійно компенсувати "Нафтогазу" різницю між імпортованим газом і внутрішніми цінами.
У нещодавньому інтерв'ю для Forbes Ukraine Чернишов зазначив, що є два джерела постачання – власний видобуток, основну частину якого забезпечує держава в особі НАК "Нафтогаз" та меншу – приватні компанії. Друге джерело – можливий імпорт газу. Левову частку потреб держави забезпечується газом власного виробництва. Але в цьому сезоні наша країна вимушена була здійснити додатковий імпорт, для чого використали власні ресурси й залучили кошти від західних партнерів. Проте надалі при збереженні та розвитку власного видобутку Україна може розраховувати виключно на свої можливості. Адже у нас достатньо власного газу. "Нафтогаз" у 2023 році планує збільшити на 1 мільярд кубометрів власний видобуток й не продовжувати імпорт газу. Тобто, можливість імпорту розглядатиметься тільки у випадку форс-мажорів. Наприкінці січня прем'єр-міністр України Денис Шмигал заявив, що у нас достатньо ресурсів для продовження і завершення опалювального сезону в нормальному режимі. У газосховищах зберігається близько 11 мільярда кубів газу. Раніше ухвалили розпорядження завдяки, якому "Нафтогаз України" може залучити грант від ЄБРР на суму майже 189 мільйона євро. На ці кошти компанія зможе імпортувати додаткові об’єми газу.
Нагадаємо, в Україні газ подешевшав до мінімуму за останній рік. Крім того, росія втратила статус найбільшого постачальника газу до Німеччини.
Раніше Інформатор писав, чи вплине тривале відключення електроенергії на постачання газу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.