"Воювати більше не хочу": полонений окупант із групи "Шторм Z" розповів про значні втрати, лякалки росії та смерть путіна

Читать на русском

Окупант зрозумів, що весь цей час їх дурили

Читать на русском
Розповідь полоненого окупанта
Російський найманець розповів про своє небажання воювати проти України

Окупант зрозумів, що весь цей час їх дурили

Росіянин Микита Мехнов почав пиячити з 15 років, а у свої 18 уже відбував тюремний термін за наркотики. Але чомусь йому не сиділося на місці. Він підписав контракт з міноборони рф і потрапив до групи "Шторм Z". Нещодавно окупант потрапив у полон до ЗСУ. Там й розповів деталі своєї біографії.

Мехнов дав добровільну згоду на знімання, повідомляють журналісти команди "Украина Сейчас". За його словами, він народився 14 жовтня 1999 року. Тобто йому 23 роки.

"У 15 років почав випивати дуже сильно. Коли виповнилось 18 років поїхав до друга, відпочивав і сів за наркотики", - розповів окупант. 

За вживання 4,5 грама амфетаміну йому дали дев'ять років суворого режиму. Мехнову сказали зустріти нову партію людей. Йдеться про групу "Шторм Z".

"... яка повинна була нас змінити, адже ми не відпочивали вже багато. Я пішов туди о десятій і просидів години зо три, вже було темно і я повертався на свою позицію і натрапив на свіжоскопаний окоп, де знаходилися Збройні сили України. Мене прийняли звичайним чином. Я викинув автомат Калашникова, мені сказали лежати та не рухатися", - уточнив окупант. 

 

Лякалки росії та відправка гарматного "м'яса"

Він розповів, що у росії їх лякали, що ЗСУ нібито ставляться по-звірячому, коли беруть в полон. У його випадку не було нічого подібного.

"Мене навіть жодного разу не вдарили. Попалися ті люди, які мене нагодували", - вказав Мехнов. 

Мехнов визнає, що росія відправляє окупантів на війну проти України як "гарматне м'ясо". Він згадав, як його разом з іншими окупантами кинули у Кліщіївку (Донецька область). 

"Нас кинули близько 110 людей вночі на Кліщіївку і відразу були "двохсоті" та "трьохсоті", коли почався обстріл. На ранок залишилось близько 20-30 осіб. Я не можу припустити, чому до нас так ставляться, ми живі люди. Напевно думають, що ув'язнені це покидьки суспільства і їх можна кинути, як "гарматне м'ясо". Вирішили табори почистити, позбутися нас. Це моя думка", - наголосив окупант. 

Про небажання воювати 

Він зізнається, що не хотів би ще раз потрапити на війну. Йому вдалося багато чого побачити. 

"Я багато бачив і воювати більше не хочу. Тут мені розповідають, що мирне населення гине, хоча нам про це не говорив ніхто. Чим більше я слухаю, тим більше розумію, що нас просто дурили і багато чого не говорили. Представляли вас в іншому світлі. Хоча за фактом воно зовсім по-іншому виходить. Усі з ким я спілкувався з боку України вони набагато кращі, ніж наш уряд чи російське командування", - вважає окупант. 

Окупант говорить, що не варто йти воювати. Він не розуміє навіщо йти проти мирного населення, яке нікого не чіпає.

"Краще відразу здаватися в полон", - радить Мехнов. 

За його словами, українські бійці добре підготовлені. Вони працюють злагоджено та швидко реагують.

"Стрілянина у них досить точна. Артилерія працює чітко по цілі", - наголошує окупант. 

Про зміну уряду і смерть путіна

"Краще уряд міняти на якийсь більш адекватний. Я думаю вони всі з глузду з'їхали. У них і так все є, що їм потрібно для подальшого життя, не знаю, навіщо знадобилася ваша земля. Владу ніяк не можна змінити доки він (путін, - ред.) не помре або щось не станеться. Якщо пройдуть вибори не факт, що хтось інший виграє", - додав окупант. 

Типовий російський полонений воювати пішов заради "стабільності" та "можливості просунутися"

У травні 2023 року представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов представив експериментальне перше соціологічне дослідження російських військовополонених, проведене Координаційним штабом у рамках проєкту "Хочу жити".

"Зрозуміти докладніше, хто такий середньостатистичний окупант, який його соціальний портрет, його мотиви. Як він бачить та сприймає світ і реальність. І, врешті-решт, що його насправді спонукає", - зазначив Юсов та додав, що дослідження провели у квітні 2023 року.

Згідно з дослідженням, у бойових діях проти України беруть участь представники практично всіх регіонів росії, а також незаконно мобілізовані на тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму. 40% опитаних зазначили, що потрапили в полон добровільно, що свідчить про низький моральний дух ворога.

80% російських військовополонених незадоволені наказами свого керівництва, понад 50% стверджують, що у разі відступу командири відступлять, а особовий склад залишать. Щодо мотивації окупантів, то найбільш сильним чинником, який стимулював їх піти воювати проти України 54,8% полонених росіян назвали "бажання життєвої стабільності", а 35,9% росіян мотивували "можливість просунутися в житті". Згідно з дослідженням, основним джерелом інформації в армії росії є розмови з товаришами по службі та дзвінки додому. Ці джерела інформації користуються найбільшою довірою, тоді як телебаченню довіряють лише 20% респондентів.

Раніше ми писали, що в Міноборони України показали, як виглядає БМП М2 "Бредлі" та його екіпаж після прямого влучання з "Граду". Крім того, в Офісі президента озвучили обнадійливий прогноз, коли закінчиться війна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.