«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Мені здається, сьогодні приховувати свої справжні емоції - стало модно. Бути "в ресурсі", бути "сильним", бути "успішним" - коли це лише картинка - це не ок. Я вірю, що найсильніші — це ті, хто можуть чесно сказати: мені зараз важко. І зняти свою маску. Хоч на кілька хвилин.
Пік економічної кризи позаду
Волл-стріт вважає, що зростання євро тільки починається, а енергетичний гамбіт диктатора Путіна провалився, оскільки тепла зима рятує Європу.
Про це повідомляє з посиланням на Bloomberg. Як зазначає Bloomberg, оскільки ціни на енергоносії падають, а заклики до загальноєвропейської рецесії відходять на другий план, з’являється чіткий наратив про те, що пік економічної кризи залишився позаду, а європейські активи стали дешевшати.
Аналітики Deutsche Bank AG і Morgan Stanley прогнозують, що євро може піднятися до 1,15 долара з поточного семимісячного максимуму в 1,07 долара. Nomura International Plc передбачає зростання до 1,10 долара до кінця місяця, а Aegon Asset Management планує збільшити свою позицію у валюті.
"Енергетичний гамбіт Путіна провалився, оскільки тепла зима рятує Європу. Це кардинальна зміна настроїв порівняно з 2022 роком, коли євро впав до паритету щодо долара. Помірні температури на всьому континенті відмінили катастрофічні економічні сценарії", - констатують експерти Волл-стріт.
Однак біржовики все ще побоюються, що Росія може нарощувати ескалацію щодо України, а стабільно високі ціни на енергоносії - загальмувати зростання, проте дедалі впевненіші, що більш радикальний Європейський центральний банк підтримає євро. Сильніша інфляція чи економічні показники в США також можуть спровокувати ще одну хвилю у бік зміцнення долара за рахунок євро, якщо ФРС дотримуватиметься агресивної позиції.
"Однак тенденції за межами Європи також сприяють грі на підвищення євро. Багато інвесторів очікують послаблення долара, особливо якщо інфляція в США уповільниться, а Федеральна резервна система не підвищуватиме ставку. Відкриття кордонів Китаю відновлює ланцюжки постачання, що також сприяє європейській економіці", - додає Ліббі Черрі, фінансовий оглядач Bloomberg.
Ціна за долар у 2023 році не зміниться та складатиме 42 гривні. Про це в коментарі Суспільному повідомив економіст Едуард Каражія. Немає жодної економічної підстави на те, що долар стане дорожчати, але і дешевшати він не буде. За його словами, курс долара наразі підтримується штучно і формується не Нацбанком, а в Офісі президента. До інформації про долар по 50 гривень економіст закликає ставитися критично. зараз попит на валюту не змінюється, адже заробляти більше грошей люди не стали, а дохід у гривні зменшився. Експерт стверджує, що купувати долари, якщо людина живе від зарплати до зарплати, не потрібно. Це має сенс тоді, коли необхідно відкласти кошти на довгострокову перспективу.
Нагадаємо, з січня в Україні почнуть вилучати з обігу деякі банкноти. Крім того, в трьох країнах більше не будуть міняти гривні на євро.
Також Інформатор писав, якою буде інфляція і як вона впливає на зарплату та гаманець українця.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.