В трьох країнах більше не будуть міняти гривні на євро, – НБУ

Читать на русском

Тим, хто продовжує зберігати гривні за кордоном, варто поквапитися з обміном

Читать на русском
В трьох країнах більше не будуть міняти гривні на євро, – НБУ
У трьох країнах припинять обмінювати гривні на євро

Тим, хто продовжує зберігати гривні за кордоном, варто поквапитися з обміном

Національний банк України звернувся до українців, що зараз перебувають у Нідерландах, Бельгії та Латвії. Уже 9 грудня завершується дія спеціальних програм обміну готівкової гривні на євро у банках та фінансових установах країн. Таким чином, зараз тривають останні дні, коли можна обміняти готівку, не полишаючи країну. 

Про це НБУ повідомив у своєму офіційному Telegram-каналі. Таким чином, усім, хто знаходиться в цих країн, і досі тримає запаси готівкової гривні, варто замислитися над терміновим обміном на євро за потреби, бо далі цього зробити вже не вийде. Звичайно, робити це не обов’язково, але приймати гривні в країні теж не будуть. 

Ці програми обміну ввели на базі угод, які уклав НБУ з Центральним банком Нідерландів, Нацбанком Бельгії та Банком Латвії. Це дало можливість нашим громадянам, що відправилися до цих країн через війну, на місці обміняти готівку для того, аби мати гроші на проживання. Проте, кількість сум таких операцій значно зменшилася у порівнянні з запуском програми. Саме тому дію такого обміну вирішили скасувати. 

«Загалом станом на 6 грудня 2022 року за період дії угод українці обміняли на євро в Нідерландах – майже 29,7 млн грн, Бельгії – майже 10,0 млн грн та Латвії – 3,0 млн грн. Подібні програми також вже завершилися в Польщі, Німеччині, Швеції, Швейцарії, Литві та на Мальті», – додали в НБУ.

Евакуація за кордон

З початку повномасштабного вторгнення мільйони українців вимушено залишили свої домівки через російську агресію. Частина з них евакуювалася до західної частини нашої країни, а решта – за кордон. Цивілізовані країни світу ввели спеціальні програми для біженців з України, які допомогли нашим людям знайти прихисток далеко від дому. 

Проте, чимало з цих програм добігають свого кінця. Інші країни не можуть забезпечувати безоплатне проживання, харчування та умови для населення іншої країни надто довго, оскільки це впливає на ресурси. У зв’язку з цим переважна частина програм з прихистку мають обмеження у тривалості. За цей час біженці мають змогу знайти роботу на новому місці, або можливості по-іншому організувати своє перебування на території країни без користування програмами прихистку. 

Нагадаємо, що в Україні не обов’язково отримувати пластикове водійське, щоб їздити за кермом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.