Супутникові знімки показують, що вогонь наближається до бази окупантів
У тимчасово окупованому Криму за добу кілька разів збільшилася площа пожежі на мисі Чауда. Там розташовані військові об'єкти окупантів, зокрема місце запуску дронів. Причини пожежі наразі невідомі.
Порівняння супутникових знімків із різницею у добу, які проаналізувало "Радіо Свобода", показує, що охоплена пожежею територія значно зросла. Внаслідок цього вогонь дійшов до будов на території військової частини окупантів.
20 червня кримські паблики писали з посиланням на очевідців, що після серії вибухів на полігоні Чауда почалася пожежа, дим від якої було видно здалеку. За деякими даними, там міг вибухнути боєкомплект окупантів, крім того, до Чауди поїхали машини швидкої допомоги, що свідчило про наявність постраждалих.
Чи припинялася пожежа та спалахнула нова, чи на знімках - наслідки займання, яке триває ще з 20 червня, неясно. "Радіо Свобода" має у своєму розпорядженні знімки за 25 і 26 червня.
У Криму за добу кілька разів збільшилася площа пожежі на мисі Чауда. про це говорять супутникові знімки, опубліковані Радіо Свобода. На мисі розташовані військові об'єкти окупантів, зокрема місце запуску дронів. Причини пожежі наразі невідомі, але 20 червня там лунали вибухи pic.twitter.com/rfcuP9wF2c
— Інформатор (@informatorua) June 27, 2024
У районі мису Чауда розташовані кілька військових об'єктів РФ, зокрема позиції берегової та протиповітряної оборони армії РФ та полігон. Наприкінці 80-х він був закритий, але в 2016 році Росія знову відновила його роботу.
Нагадаємо, наприкінці липня 2023 року, Повітряні сили України вперше зафіксували виліт з військового полігону "Чауда" іранських дронів для атаки на портову інфраструктуру Одещини. З того часу полігон на мисі Чауда регулярно фігурує у зведеннях ПС ЗСУ як місце, звідки окупанти запускають по Україні дрони-камікадзе Shahed.
Безпілотники стали частими гостями у тимчасово окупованому Криму. Їх візити на півострів завжди гучні та яскраві. Також Крим атакують й ракети. Нещодавно після їх візиту росіяни не дорахувались ще одного корабля, а саме рейдового буксиру. Його знищили у Чорноморському.
У травні внаслідок візиту "бавовни" у Крим було знищено кілька швидкісних катерів "Тунець". По них відпрацювали морські дрони. Ще вони вразили малий десантний корабель "Циклон". Це судно могло нести ракети "Калібр".
21 квітня Україна завдала ракетного удару по військовому порту в окупованому Севастополі. Під удар потрапив рятувальний корабель "Коммуна" зі складу Чорноморського флоту РФ. Це старезний корабель, який спустили на воду у далекому 1913 році.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.