Росія навмисно розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у Криму, - ISW

Читать на русском

Російські війська розміщують військову техніку в цивільних районах Криму з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну

Читать на русском
Крим
Після атаки 23 червня російська "влада" в Криму зіткнулася з критикою через свою політику

Російські війська розміщують військову техніку в цивільних районах Криму з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну

Атака на Севастополь 23 червня вказує на те, що Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у тимчасово окупованому Криму. Так країна-терористка намагається стримати українські удари. Окрім того, Міноборони РФ та російську окупаційну "владу" півострова розкритикували за те, що вони не змогли належним чином захистити цивільне населення.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики нагадали, що Міноборони Росії заявило 23 червня, що українські сили запустили п'ять ракет ATACMS, оснащених касетними бойовими частинами, по Севастополю, і що російські сили перехопили чотири ракети. Російські джерела стверджують, що касетні боєприпаси впали на цивільних біля пляжу в парку Учуївка на півночі Севастополя.

Після цього російські так звані військові блогери почали активно критикувати Міністерство оборони Росії та російську окупаційну "владу" в Криму. Зокрема, за нездатність запобігти удару та забезпечити достатній захист "російського цивільного населення". Також російську владу критикували за те, що вона не використала сирени повітряної тривоги для попередження цивільного населення про необхідність пошуку укриття.

В ISW наголошують, що відеоматеріали та знімки свідчать про те, що російські війська розміщують військову техніку в цивільних районах Криму з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Крім того, російська влада безвідповідально заохочувала російський туризм до окупованого Криму, в той час, як російські військові продовжують використовувати півострів як тиловий район.

"Російські військові, ймовірно, цілеспрямовано розміщують законні військові цілі поблизу цивільних районів у Криму, намагаючись стримати українські удари", - йдеться у звіті.

В ISW нагадали, що раніше було зафіксоване використання російськими військами Запорізької атомної електростанції та шкіл на окупованій материковій частині України для прикриття своєї військової техніки. Аналітики інституту дійшли висновку, що Росія, ймовірно, порушує власні норми застосування міжнародного гуманітарного права, згідно з якими "військове командування має уникати розміщення військових об’єктів у густонаселених районах або поблизу них".

Атака на Крим 23 червня

У тимчасово окупованому Криму в неділю, 23 червня, пролунали вибухи. Місцеві канали повідомляли про сильні вибухи у Севастополі та Балаклаві. Також заявляли, що російська ППО працювала у районі Євпаторії, Сак, Бахчисарая та Інкермана.

За заявами Міноборони РФ, одна з ракет ATACMS нібито відхилилася від траєкторії польоту і вибухнула в повітрі над Севастополем. Відомство заявляє, що ППО начебто збила інші чотири ATACMS, а пʼята підірвалась сама, крім того, з неї ще й випала касета.

Втім місцеві канали кажуть, що російська протиповітряна оборона гатила по повітряних цілях прямо над головами людей у Севастополі. При цьому, про жодні укриття на цьому пляжі Учуївка не йдеться.

Так званий "губернатор Севастополя" Михайло Развожаєв написав у телеграмі, що внаслідок атаки загинули двоє дітей і один дорослий. За його версією, поранено 100 людей, хоча в Міноборони РФ писали про 20.

Нагадаємо, у Криму так само неспокійно було 18 червня. Вибухи чули у Севастополі, Євпаторії та Керчі. Окупанти заявили про атаку безпілотників та перекрили рух Кримським мостом. А з аеродрому Бельбек підіймали авіацію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.