Водію, що віз гуманітарну допомогу, відмовили у перетині кордону: що вирішив суд

Держприкордонслужба безпідставно відмовила у перетині кордону водію з гуманітаркою

ДПСУ, суд
Суд скасував рішення ДПСУ про відмову у перетині кордону водію

Львівський окружний адміністративний суд, скасував рішення про відмову у перетині кордону водію, який мав доставити гуманітарний вантаж до України. Суд вказав, що діяльність Держприкордонслужби має характеризуватись послідовністю і передбачуваністю, що зокрема слідує з принципу належного урядування.

Які обставини справи

Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення про відмову в перетинанні державного кордону України. В обґрунтування вказав, що 6 липня 2023 року з метою здійснення перетину державного кордону на виїзд з України у пункті пропуску «Краківець» ним було надано відповідачу усі документи, які підтверджують, що він мав право на перетинання державного кордону згідно пункту 2-8 Правил №57.

"Надані документи підтверджують підставу для його виїзду за кордон з метою поставлення гуманітарних вантажів. Вважає, що з наданих документів чітко зрозуміло, куди саме та з якою метою позивач намагався перетнути державний кордон України", - наголошує позивач.

Прикордонна служба вказує, що недостатньо самого факту наявності документів, що підтверджують підставу для виїзду за кордон, оскільки підтвердження мети поїздки є невід`ємною складовою здійснення прикордонного контролю, а тому надання дозволу на перетин державного кордону України є можливим, після усіх необхідних заходів здійснення прикордонного контролю.

Яка позиція суду

З наведених законодавчих норм судом висновується, що особи (водії), які здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, мають право на перетин державного кордону в умовах воєнного стану за умови наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Судом у цій справі встановлено, що Івано-Франківська обласна військова адміністрація, розглянувши лист благодійної організації, прийняла наказ, яким позивачу надано право виїзду за межі України.

Згідно листа Івано-Франківської обласної військової адміністрації, зазначено, що відомості щодо громадянина позивача внесено до інформаційної системи «Шлях».

Проте  відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що недостатньо самого факту наявності документів, що підтверджують підставу для виїзду за кордон, якщо мета поїздки не підтверджена.

"Суд критично оцінює таке твердження відповідача, адже у спірному рішенні відповідачем зазначено, що позивача «тимчасово обмежено у праві виїзду з України, з відсутністю підстав на право перетинання державного кордону, та як вищезазначений громадянин не зміг надати на паспортний контроль документи, що підтверджують підставу для виїзду за кордон». При цьому, як підставу в прийнятті рішення про відмову у перетинанні державного кордону України не зазначено не підтвердження мети поїздки", - пояснює свою позицию суд.

Втім, зазначене твердження відповідача спростовується документами, наданими позивачем до прикордонного контролю, зміст яких, на переконання суду, підтверджує як підставу, так і мету виїзду позивача за межі України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube