За кордоном чоловік користувався послугою мобільного інтернету у роумінгу
Нібито у жовтні 2005 року чоловік підписав договір на контрактне обслуговування з компанією «Український мобільний зв`язок», яка пізніше змінила назву на «Водафон Україна». За даними компанії, за кордоном чоловік використав мобільний інтернет на 549 тис. 870,31 грн і їх треба було заплатити.
Виявилося, що таку космічну суму нарахували за тарифами іноземних операторів з урахуванням послуг української компанії. Знав чи не знав клієнт, коли він їхав за межі України, що дивитися фільми телефоном буде коштувати йому таких грошей – не відомо. Проте компанія виставила рахунок та вимагала його сплатити. Чоловік не поспішав це робити, тому справа потрапила до суду.
В компанії «Водафон Україна» наполягали, що чоловік уклав контракт з мобільним оператором. Номер контракту був змінений у 2014 році з технічних причин, але абонентський номер цього клієнта не змінювався і надання послуг не припинялось. Ніхто таку суму боргу просто так не намалював, тому що інформація від роумінг-партнерів надходила в електронному вигляді до автоматизованої білінгової системи.
У відповідь на це чоловік заявив, що він не підписував договорів з «Водафон Україна» та не замовляв жодних послуг. Також, йому не надавався акт приймання-передачі щодо цих послуг для погодження та зауважень, та він не бачив жодного документа, який може підтвердити такий трафік. Також, нібито компанія не довела, що саме йому було присвоєний спірний номер особистого рахунку.
Проте, мобільний оператор пропонував своєму клієнтові домовитися і зменшити заборгованість. Проте чоловік на це не погодився і подав позов до суду щодо захисту своїх прав. Але там йому відмовили.
Суд встановив, що контракт таки був підписаний і за його умовами чоловік отримував послуги «Міжнародна лінія» та «Міжнародний роумінг». Проте щось сталося у червні 2017 року, коли чоловік перестав поповнювати рахунок. З того часу заборгованість виросла до 549 тис. 870,31 грн і номер відключили.
При цьому щодо рахунків за 2017 рік компанія звернулася до суду тільки у липні 2020 року. Однак вона це зробила вчасно. Ще б два дні й суд би закрив справу через сплив строку давності. Але компанія встигла, тому у грудні 2020 року суддя Васильківського районного суду Дніпропетровської області ухвалив, що чоловік має сплатити «Водафон Україна» майже 550 тис. грн та компенсувати судові витрати.
Чоловік не погодився з таким рішенням і подав на нього скаргу. Судді вивчили докази та з’ясували, що дійсно чоловік уклав угоду про надання послуг стільникового зв`язку у жовтні 2005 року.
Крім цього, компанія надала суду детальну інформацію про надані послуги з червня по кінець липня 2017 року, яка підтверджувала користування послугами мобільного зв`язку та інтернету за кордоном. Проте «Водафон Україна» не довела, що міжнародний роумінг взагалі замовлявся. А раз з боку чоловіка не було згоди на це, то не було будь-яких підстав нараховувати заборгованість.
Тому у березні 2021 року судді Дніпровського апеляційного суду постановили, що клієнт нічого не винен мобільному оператору. «Водафон Україна» намагалася оскаржити це рішення у Верховному Суді, проте там їй не пішли на зустріч.
Як дізнатися свій номер через установки телефону
Інформатор розповідав, що у кожному смартфоні є функція, яка допоможе вам у питанні, як дізнатися свій номер телефону. Знайти її досить просто, але до смартфонів із різними операційними системами потрібен і різноманітний підхід.
Якщо iOS:
Якщо Android:
Для простих телефонів можна спробувати просто знайти свій номер у контактній книзі.
Інформатор розповідав, як українці хотіли підтримати збірну України з футболу, але мали проблеми зі зв’язком.