Вмикайте праски - рятуйте енергосистему: Укренерго вразило українців проханням, що б’є по кишені

Варто пам’ятати, що нічний тариф в Україні вдвічі дешевший за денний

Укренерго
Укренерго

Взимку українці постійно чули від Укренерго заклики максимально економити електроенергію. Але 18 квітня політика докорінно змінилася. Тепер Укренерго закликає українців вмикати всі потужні електроприбори одночасно. Але лише з 10 до 18 години. Все через сонце! Щоправда, тарифи на електроенергію в Україні такі, що палити електрику вночі значно вигідніше. 

“До України прийшла справжня метеорологічна весна, а з нею — і ясні дні, з тривалим періодом ефективної роботи сонячних електростанцій. Після зимових місяців і навіть ще квітневого періоду енергодефіциту — це безумовне посилення енергосистеми додатковим обсягом генерації. Але із певними застреженнями”, - пише Укренерго.

Ось ці фактори:

  • з допомогою сонячної генерації не можна балансувати енергосистему чи розраховувати на певний відсоток покриття споживання в майбутньому (через залежність від непрогнозованих у тривалій перспективі погодних факторів);
  • у денний час активна робота сонячних електростанцій спричиняє надлишок потужності в енергосистемі, що зумовлює необхідність запровадження обмежень їхньої роботи. А у години вечірнього піку споживання — енергії сонця навпаки уже немає, її потрібно заміщувати іншими типами генерації;
  • надлишок потужності в енергосистемі у денний час складно подолати за рахунок експорту, оскільки в сусідніх державах встановлена потужність СЕС — така ж, або ще більша, ніж в Україні.

“Крім того, потрібно враховувати ще і вплив на енергосистему так званих «дахових» сонячних електростанцій, встановлених побутовими споживачами і бізнесом. Передусім, в аспекті їхнього впливу на рівень споживання: зараз різниця між хмарним і сонячним днями дорівнює потужності кількох енергоблоків великих теплових електростанцій. За таких умов, дуже важливо дотримуватись рекомендацій щодо перенесення енергоспоживання на денний час у сонячні дні. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 18:00 — тоді, коли ситуація в енергосистемі максимально цього потребує”, - пише Укренерго.

Нічний тариф в Україні вдвічі дешевший за денний

Тариф на електроенергію для більшості громадян складає 4,32 грн/кВт-год. У травні вартість світла може зрости. Разом з тим можна перейти на двозонний лічильник та почати економити. 

Вже зараз громадяни мають змогу економити. Двозонний лічильник фіксує не тільки об’єм спожитого енергоресурсу, а й обліковує час доби, коли було витрачання. Витрати зменшаться, якщо вмикати електроприлади у нічний час доби. Вночі тариф вдвічі дешевший

  • Денна зона — із 7 до 23 години. В цей час кожен кіловат тарифікується за ціною 4,32 грн.
  • Нічна зона — із 23 ночі до 7 ранку. В цей час надається знижка у 50%, тобто вартість становить 2,16 грн за кВт·год.

Максимальної економії, яку буде помітно, можна досягнути при зміні часу споживання ресурсу. Це означає, що найбільш енерговитратні бойлер, пральну машинку та конвектори варто вмикати вночі. За даними урядовців, таким чином можна зекономити до 30% під час оплати.

Як встановити лічильник

Щоб мати змогу економити, потрібно спочатку встановити двозонний лічильник. Для цього варто звернутись із заявою до оператора системи розподілу. Далі, згідно з процедурою, йде етап оплати самої послуги із заміни та купівля безпосередньо лічильника. Якщо купувати прилад самостійно, то він ще потребуватиме програмування. Якщо в оператора — то він вже попередньо налаштований.

Коли фахівці визначать дату заміни й вона відбудеться, споживачу залишається лише отримати відповідні документи. Саме з цього моменту облік вестиметься за двозонним лічильником. Дані про споживання потрібно буде передавати і денні, і нічні. Також нагадуємо, що показники лічильників треба передавати з 30 березня по 5 квітня.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube