Понад 15 тисяч українців вже подали заявки на отримання гранту
Понад 15 тисяч українців та українок з початку цього року долучилися до програми "Власна справа" та подали заявки на отримання мікрогранту для створення або розвитку вже діючого бізнесу.
У липні минулого року стартував урядовий проєкт єРобота, однією з найактивніших його програм стала програма “Власна справа”, до реалізації якої долучена Державна служба зайнятості. Програма передбачає надання мікрогрантів на створення або розвиток підприємницької діяльності. Основною вимогою для участі в програмі є створення нових робочих місць. Розмір гранту – від 50 до 250 тисяч гривень. Повернення гранту відбувається протягом трьох років у вигляді сплачених податків та зборів. До участі у програмі може долучитися кожен українець, ФОП чи юридична особа.
Одержувачі грантів можуть, за потреби, пройти навчання з основ підприємницької діяльності та отримати консультації у центрах зайнятості. Рішення про надання гранту приймається Державним центром зайнятості після перевірки Ощадбанком ділової репутації заявника та відомостей у заявці, а також враховуючи результати співбесіди з отримувачем, проведеної регіональним центром зайнятості.
Подача заявки здійснюється через портал Дія. Для цього необхідно заповнити відомості про себе у електронній формі та додати бізнес-план, зразок якого можна завантажити на порталі Державної служби зайнятості. Охочі скористатися програмою "Власна справа" можуть подати заявку на отримання мікрогранту на порталі Дія до 19 листопада 2023 року.
Серед подавачів заявок цього року ФОПи склали 63%, фізичні особи - 28%, юридичні особи - 9%. Найактивніше подавалися заявки у: м. Київ, Львівська та Київська області. Топ сфер діяльності, на які беруть мікрогранти: оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів; тимчасове розміщування й організація харчування; переробна промисловість.
З початку повномасштабної війни в Офісі президента регулярно проводять зустрічі з представниками бізнесу. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що держава захищатиме бізнес. Він також запропонував бізнесу внести зміни в законодавство, щоб перевіряти підприємців зміг лише один орган.
"Я знайду такий баланс між європейським законодавством і їхнім запитом - перевіряти, і вами, щоб до вас усі не ходили… Наш бізнес має запропонувати, що буде за орган, яка ця людина тощо", - підкреслив президент України.
У Міністерстві цифрової трансформації запустили грантову програму "Міцність". Програма передбачає грант у розмірі 3 тисяч доларів авторам найкращих стратегій з відновлення бізнесу та створенню нових робочих місць. Відомо, що на це виділили 60 тисяч доларів: оберуть 20 найкращих стратегій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.