Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
З 1 жовтня Нацбанк вилучає з готівкового обігу дрібні монети та банкноти зразків до 2003 року
З 1 жовтня Нацбанк вилучає з обігу монети номіналом 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень, введені в обіг до 2003 року. Ними більше не можна буде розраховуватись.
Про це йдеться у повідомленні Нацбанку. Обмін зазначених засобів платежу можна зробити до 30 вересня 2023 року включно. Відтак в українському банкнотно-монетному ряді залишиться шість номіналів монет та шість номіналів банкнот.
"Після цього вони вже не обмінюватимуться", - наголосили в Нацбанку.
Адреси, де можна обміняти гроші:
Можна також звертатися до уповноважених "Ощадбанку", "ПриватБанку", "Райффайзен Банку" та "ПУМБу". Актуальну інформацію, як здійснити обмін можна дізнаватися на офіційних сайтах цих банків. Обміняти розмінні монети та банкноти на інші можна без стягнення плати за проведення такого обміну.
Рішення про вилучення з готівкового обігу монет і банкнот – це частина комплексного рішення з оптимізації Національним банком України номінального ряду банкнот та монет гривні. Це підвищить захист і якість грошей та зробить готівкові розрахунки комфортнішими і простішими.
І дійсно, у січні Національний банк України повідомив, що за 11 місяців 2022-го року підроблених банкнот в Україні вилучили в 3,9 разів менше, ніж у минулому році в той же період. Сума підробок також впала – у 4,5 рази. Тобто ризик зіштовхнутися з підробкою для українців значно зменшився.
Нещодавно Національний банк України заявив про випуск нових банкнот номіналом в 100 гривень. На них можна буде знайти підпис голови Нацбанку Андрія Пишного. Мова йде про випуск купюр зразка 2014-го року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.