“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Підприємці з деокупованих територій зможуть отримати грант в будь-якому банку, якщо держава має в ньому понад 50% акцій
Кабінет міністрів України вирішив простимулювати переробні підприємства на деокупованих територіях. Бізнесменам розширили грантові можливості. Уряд хоче, щоб люди, які повертаються додому, мали роботу. Механізм отримання коштів також спростили. Щоб отримати їх, тепер не обов'язково треба бути клієнтом Ощадбанку.
Про це повідомляє пресслужба Міністерстві економіки України. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду. Програма для розвитку переробних підприємств "Переробка" є складовою Урядового проєкту єРобота. За умовами програми, держава надає гранти у розмірі до 50% вартості проєкту.
"Метою рішення є створення умов для якнайшвидшого повернення людей до своїх домівок, посилення ділової активнсті на деокупованих територіях та закладення підґрунтя для їх швидкого відновлення і подальшого розвитку, - прокоментувала міністр економіки Юлія Свириденко".
Їх видаватимуть підприємствам, які працюють на територіях, де велися бойові дії, якщо дату деокупації вже офіційно визначили. Заявники можуть взяти участь у конкурсі. Їм потрібно набрати під час оцінювання заяв від 20 - 50 балів. Для учасників з інших територій показник балів становить 30 - 50, то ж тут є певні привілеї для бізнесменів, які ведуть бізнес там, де була окупація. Якщо кількість балів рівна, то грант пріоритетно віддадуть підприємству, яке працює на деокупованій території.
Ще одна іновація: є можливість отримати компенсацію коштом місцевих бюджетів чи інших зацікавлених сторін до 50% (а на деокупованих територіях – до 75%). Йдеться про кошти, які мають внести отримувачі грантів. Ця компенсація може здійснюватись, зокрема, в рамках регіональних чи місцевих кредитних програм.
Діятимуть більш жорсткі вимоги до відповідності критеріям заявника. Перевірять на відсутність податкового боргу, корупційні дії, шахрайство. Також візьмуть до уваги життєздатність бізнес-ідеї та реалістичність бізнес-плану. Щодо зарплат для працівників, то тут уряд також стежитиме, щоб не було порушень. Є чітко встановлена мінімальна межа і порушувати її не можна.
Крім того, Ощадбанк більше не є монополістом під час видачі грантів від держави. Інші банки, в яких держава володіє більше 50% акцій, також можуть проводити грантові кошти.
Як писав Інформатор, підприємці можуть отримати фінансову допомогу від уряду України в розмірі аж до 250 тисяч гривень. Вона діє в рамках програми “Власна справа”.
Ми також повідомляли, що НБУ відновив планові виїзні перевірки діяльності банків та небанківських установ. За можливості вони відбуватимуться у дистанційному форматі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.