У фінальному списку не знайшлось місця бурбону - певно, через тиск виноробних країн ЄС після того, як Трамп пригрозив 200-відсотковими тарифами на європейські вина
Євросоюз вирішив вибірково стягувати мита з американських товарів. І під роздачу потрапили боби, апельсиновий сік та мотоцикли - тобто товари, які переважно виробляють у штатах, де мають перевагу республіканці. За пропозицію контрзаходів держави-члени блоку проголосували 9 квітня.
Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії. Тарифи стягуватимуться із 15 квітня - після завершення юридичних аспектів оформлення рішення.
"ЄС вважає американські тарифи невиправданими й шкідливими, такими, що завдають економічної шкоди обом сторонам, а також світовій економіці. ЄС чітко заявив, що віддає перевагу досягненню результатів переговорів зі США, які були б збалансованими та взаємовигідними", - йдеться у повідомленні.
Водночас відомо, що у фінальному переліку немає бурбону. Ймовірно, це тому що виноробні країни ЄС тиснули після погроз Трампа 200-відсотковими тарифами на європейські вина.
Західні західних медіа, тарифи охоплять товари вартістю 21-22 мільярди євро. Це, зокрема, соєві боби, мотоцикли та апельсиновий сік, які виробляють в республіканських штатах. Втім, європейці готові скасувати їх будь-коли, якщо Америка піде на "справедливий і збалансований результат переговорів".
Перші контрзаходи ЄС хоч і були запроваджені вже після 20-відсоткових тарифів Трампа, але не стосуються їх. Вони стосуються рішення США запровадити тарифи на імпорт сталі та алюмінію з ЄС, про який оголосили ще в березні.
Ініціатива Дональда Трампа щодо запровадження нових мит може стати ударом по глобальній економіці. Видання The Economist, на обкладинці якого зображено Трампа, що відрізає Сполучені Штати від решти світу, попереджає: посилення торговельного протекціонізму ризикує запустити ланцюгову реакцію фінансових потрясінь. Утім, світова спільнота має інструменти, аби пом’якшити удар.
Нові митні обмеження з боку США можуть суттєво здорожчати імпортну продукцію. З урахуванням того, що Америка щороку ввозить товарів на суму близько 3,3 трильйона доларів, кожна родина витрачає в середньому по $25 000 на імпорт. Якщо середній рівень мит зросте до 29%, додаткове фінансове навантаження на одне домогосподарство може сягнути $7 300 щороку.
Крім того, Пекін продовжує реагувати на агресивну митну політику Сполучених Штатів, встановлюючи нові бар’єри для американського імпорту. Станом на 10 квітня загальна ставка взаємних тарифів зросте до 104%. І це фактично унеможливлює подальшу торгівлю між двома країнами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.