Мерц також оголосив, що Німеччина фінансуватиме значну частину коштів на Starlink в Україні
Президент Володимир Зеленський зустрівся із канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцем у Берліні 28 травня. Останній заявив, що його країна допомагатиме Україні "стільки, скільки буде необхідно". Зокрема, ФРН погодила новий пакет військової допомоги Україні на 5 мільярдів євро.
Про це стало відомо з пресконференції Зеленського Мерца. Також про допомогу Німеччини повідомляється на сайті Міністерства оборони країни.
Відомо, що міністр оборони ФРН Борис Пісторіус і його український колега Рустем Умеров підписали у Берліні угоду про фінансування поставок далекобійної зброї українського виробництва. Також уклали контракт між Україною та німецькою військовою промисловістю.
Так, Німеччина зобов'язалася інвестувати безпосередньо в українське виробництво озброєнь. Зокрема, країна продовжить постачати боєприпаси для різних військових систем, включно із системами ППО.
Крім того, Берлін профінансує ремонтні потужності в Україні, а також медичне обладнання. Зазначається, що фінансування значної частини системи супутникового зв'язку вже виконано.
"Не повідомлю деталі щодо нашої підтримки, але допомога буде розширена", - зазначив Мерц.
За його словами, Німеччина фінансуватиме значну частину коштів на Starlink в Україні. Також сказав, що Київ та Берлін підпишуть меморандум про придбання далекобійних систем українського виробництва.
"Обмежень дальності не буде, Україна зможе запускати ракети великої дальності по територіях за межами своєї території", - зауважив канцлер.
Мерц також пообіцяв, що зробить все для того, щоб "Північний потік-2" ніколи не запрацював. Також зазначив, що війна змінила відносини між Україною та Німеччиною. Він також додав, що Київ готовий до миру більше, ніж хто-небудь.
"Україна готова до наступних технічних переговорів із росією незалежно від місця їх проведення", - наголосив політик.
Володимир Зеленський 28 травня прибув у Німеччину, де зустрівся з канцлером Фрідріхом Мерцем. Візит проходить на тлі суперечливих заяв німецького керівництва щодо військової допомоги Києву. Напередодні Мерц викликав хвилю обговорень після слів про те, що Україна більше не має обмежень на використання західної далекобійної зброї та може отримати ракети Taurus.
Офіційного рішення щодо передачі Україні ракет Taurus наразі не ухвалено, попри заявлену готовність Німеччини до цього. Тож слова Мерца про скасування обмежень не супроводжуються реальними діями.
Нагадаємо, США, Велика Британія та Німеччина ще кілька місяців тому погодили застосування Україною західної далекобійної зброї проти цілей у глибині території РФ. Хоча раніше саме Берлін виступав проти цього.
Візит Зеленського до Німеччини може пролити світло на реальну позицію ФРН щодо посилення оборонних можливостей України - і покаже, чи за словами німецьких лідерів стоятимуть конкретні рішення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.