Такі чоловіки, за словами полковника Ігоря Оболєнського, не є громадянами України й вони, приміром, не можуть мати права голосувати
Українські чоловіки, які виїхали з України та ховаються від мобілізації та військового обов'язку за кордоном, більше не можуть вважатися українськими громадянами - вони ними не є. Щонайменше, таких людей треба покарати і вони не можуть мати права голосувати на виборах протягом 5 років - їх слід позбавити можливості волевиявлення. Всі ініціативи, які передбачають можливість не воювати у ЗСУ шляхом оплати коштів, теж не є добрими, адже ті, хто вже воює у війську, не можуть ними скористатися, а продовжують боронити державу.
Про те, як можна покарати чоловіків, які втекли з України у війну, повідомив командир бригади 13-ї бригади Нацгвардії "Хартія" полковник Ігор Оболєнський. Військовий пояснив, що не спілкується зі знайомими, які свідомо уникають військового обов'язку, ховаючись в інших державах ЄС. Також він не вважає українцями чоловіків, які уникають мобілізації та не виконують військовий обов'язок. Полковник радить покарати таких українців так, щоб заборонити їм голосувати протягм 5 років.
"Це дуже неприємно. Усі, хто виїхав за кордон і не хочуть повертатися - статус не громадянин", - сказав він.
За словами Оболєнського, ініціатива щодо сплати коштів з можливістю відкупитися від служби в ЗСУ теж є недоброю. По-перше, нею не можуть скористатися всі, хто вже служить в армії, оскільки такий спосіб не служити у ЗСУ на цих військових просто не поширюється. При цьому полковник визнав, що держава мусить наповнювати бюджет, але загалом ставиться до цього негативно.
"Тому що так історично склалося. Гаразд, а ті хто потрапив раніше в армію? Це на нас не поширюється? Так само ми можемо зі своєї зарплати віддавати гроші і йти? Але, з іншого боку, я розумію державу. Я розумію, що все це гроші і це все наша економіка. Кожен боєприпас, який у нас є - це гроші. Як зробити так, щоб цих грошей було більше, щоб ми могли бути більш ефективними?", - сказав Оболєнський.
Він додав, що держава шукає можливості бути ефективною. "Я ставлюсь негативно, але в загальному - можливо це і правильно. Я не бачу в цьому теж нічого поганого", - повідомив комбриг.
Чоловіки, які не виконали військовий обов'язок, відмовившись оновити свої військово-облікові дані, отримають штраф від ТЦК. На добровільну оплату цього штрафу військовозобов'язані матимуть 15 днів. Після цього терміну розпочинається примусове стягнення коштів боржника.